Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:48

07:28 16:06

12:39 03:42

0°C
  • Mgła
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1000 hPa
  • Wiatr ESE 7 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
124% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

​Prognoza pogody na 30 listopada i 1 grudnia

Północna i północno-wschodnia część kraju znajduje się w zasięgu niżu. Jego ośrodek, zlokalizowany nad Litwą, powoli przemieszcza się w stronę Estonii. Pozostały obszar kraju znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Do Polski napływa chłodne powietrze polarne morskie, które w najbliższych dniach sprawi, że utrzymają się niskie temperatury.

Poniedziałek, 30 listopada

W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju należy się spodziewać lekkich opadów śniegu. Prószyć będzie w Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu, Zielonej Górze, Wrocławiu, Łodzi, Kielcach, Lublinie, Warszawie i Białymstoku. W Szczecinie, Katowicach, Krakowie, Rzeszowie i Olsztynie synoptycy nie przewidują opadów, jednak niebo będzie zachmurzone.

Reklama

Temperatury w Polsce będą oscylowały wokół zera. Najcieplej nad morzem, na Dolnym Śląsku i w Bydgoszczy, gdzie termometry wskażą 2 stopnie Celsjusza. W Olsztynie, Poznaniu, Zielonej Górze, Krakowie i Warszawie 1 stopień. W Łodzi, Lublinie, Rzeszowie i Katowicach 0 stopni. Najchłodniej w Świętokrzyskim i na Podlasiu, gdzie słupek rtęci spadnie o jedną kreskę poniżej zera.

Wtorek, 1 grudnia

W pierwszy dzień grudnia czeka nas przejaśnienie. Synoptycy zapowiadają dzień bez opadów w całym kraju, za wyjątkiem woj. zachodniopomorskiego, gdzie może przelotnie popadać deszcz. Częściowo słonecznie będzie w Łodzi, Kielcach, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie i Warszawie. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże.

W porównaniu do poniedziałku widoczne będzie delikatne ocieplenie i nigdzie słupek rtęci nie spadnie poniżej zera. Na Ścianie Wschodniej i w Kielcach 0 stopni, w Olsztynie, Warszawie, Krakowie, Katowicach i Zielonej Górze 1 stopień Celsjusza. W Szczecinie, Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu i Łodzi 2 stopnie. Najcieplej we Wrocławiu, gdzie termometry pokażą 3 stopnie powyżej zera. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama