Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:56

07:12 17:28

13:10 20:37

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 13°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr S 9 km/h
35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
83% normy
pm 10
56% normy
Jutro 19°C 11°C
Piątek 16°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na 27 i 28 września

Przez Polskę z południowego wschodu na północny zachód przemieszcza się układ niżowy, zaznaczają się również związane z nim fronty atmosferyczne. Znajdujemy się w powietrzu polarnym morskim, zdecydowanie cieplejszym na północnym wschodzie kraju. Przez najbliższe dni będzie chłodno, pochmurnie i deszczowo. Pogoda poprawi się dopiero w weekend.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 987 hPa i dynamicznie rośnie.

Reklama

W niedzielę w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz z opadami deszczu; miejscami na Pomorzu, Lubelszczyźnie i Mazowszu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm, lokalnie do 20 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 10 do 15 st.; cieplej na wybrzeżu, Pomorzu i na północnym wschodzie od 16 do 23 st.; chłodniej w rejonach podgórskich około 9 st.

Wiatr słaby i umiarkowany, gdzieniegdzie dość silny, w całym kraju porywisty, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich a tylko na północnym wschodzie z kierunków południowych i wschodnich.

Jak informuje IMGW, Europa jest pod wpływem licznych ośrodków niżowych z układami frontów atmosferycznych, jedynie na wschodzie oddziałuje wyż sięgający swoim klinem północnej Skandynawii. Przez Polskę z południowego wschodu na północny zachód przemieszcza się układ niżowy, zaznaczają się również związane z nim fronty atmosferyczne. Znajdujemy się w powietrzu polarnym morskim, zdecydowanie cieplejszym na północnym wschodzie kraju.

W nocy na południu i wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane oraz gdzieniegdzie przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna na północy i w centrum kraju od 7 do 12 st.; na pozostałym obszarze od 2 do 6 st., ale miejscami w rejonach podgórskich Karpat spadek temperatury do 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, na północy i miejscami na południu porywisty, z kierunków południowych. W Tatrach nad ranem wiatr wzmagający się do bardzo silnego, od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 100 km/h.

W Tatrach silny wiatr

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 11 do 16 st., tylko na wschodzie od 17 do 18 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, gdzieniegdzie porywisty, południowy i wschodni. W Tatrach wiatr początkowo bardzo silny, od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 100 km/h, stopniowo słabnący.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie całkowite, możliwe przejaśnienia. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna około 12 st. Wiatr umiarkowany i porywisty, stopniowo słabnący, południowo-zachodni i południowy. W nocy zachmurzenie początkowo duże, potem rozpogodzenia. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni.

W poniedziałek w stolicy początkowo słonecznie, potem od południa stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr słaby, okresami wzmagający się do umiarkowanego, południowo-wschodni i wschodni.

Przez najbliższe dni temperatury będą się utrzymywać w okolicach 15 stopni Celsjusza. Dopiero w niedzielę 4 października termometry mają pokazać powyżej 20 st. C.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje