Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:45

07:11 16:27

15:39 08:16

-2°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -8°C
  • Ciśnienie 1028 hPa
  • Wiatr NNW 18 km/h
7
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
16% normy
pm 10
10% normy
Jutro -1°C -8°C
Poniedziałek 0°C -5°C

Prognoza pogody na 23 i 24 kwietnia

​Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i południowo-zachodnia znajdują się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z frontami atmosferycznymi. Polska jest pod wpływem zatoki niżowej związanej z niżem znad Morza Norweskiego. Na południu i wschodzie kraju zaznacza się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Południowa część kraju pozostaje w ciepłej, polarno-morskiej masie powietrza, tylko nad północne regiony kraju napływa powietrze chłodniejsze.

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a na południu, w centrum i na wschodzie możliwe również burze. Temp. maks. od 14 st. na północnym zachodzie do 23 st. na południowym wschodzie. W centrum około 19 st., na wybrzeżu 10-13 st. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i w rejonach burz umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h.

W nocy z wtorku na środę na północnym zachodzie zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże, miejscami zanikające przelotne opady deszczu. Temp. min. od 3 st., 5 st. na północy do 6 st., 8 st. na południu. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h.

Reklama

W środę zachmurzenie umiarkowane, na północy i w górach okresami duże. W Sudetach i Karpatach możliwe zanikające przelotne opady deszczu. Temp. maks. od 13 st., 16 st. na północy do 18 st., 20 st. na południu, a na wschodnim wybrzeżu od 11 st. do 15 st. Wiatr na południu przeważnie słaby, zmienny. Na pozostałym obszarze kraju wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, południowo-zachodni i zachodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, zanikające słabe przelotne opady deszczu. Temp. min. 4 st. Wiatr na ogół słaby, zachodni. W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 16 st. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, zachodni.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy