Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:43

06:25 16:14

16:44 03:30

10°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 11°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr SE 4 km/h
45
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
108% normy
pm 10
83% normy
Jutro 13°C 6°C
Piątek 10°C 5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na 16 dni

W najbliższych dniach temperatura będzie prawie wiosenna - do plus 11 stopni. Zmiana pogody nastąpi dopiero w niedzielę - poprószy śnieg, a na początku przyszłego tygodnia chwyci mróz (minus 8 stopni). Ale zima nie zostanie z nami na długo. Na mapach widać, że już od piątku, 17 stycznia, znów będzie się delikatnie ocieplać.

Polska będzie w zasięgu tego niżu, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód chłodnego frontu atmosferycznego. Zacznie napływać nieco chłodniejsze powietrze polarnomorskie.

Reklama

We wtorek w całej Polsce zachmurzenie będzie umiarkowane, możemy liczyć na rozpogodzenie i chwile ze słońcem. Dużo gęstych chmur i opady deszczu spodziewane są tylko na Pomorzu, Warmii i Mazurach i na Podlasiu.

Przelotnie pokropić może także na Mazowszu.

Temperatura maksymalna od 6 stopni Białymstoku do 9 st. w Gdańsku, w Katowicach, we Wrocławiu i w Zielonej Górze. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W nocy z wtorku na środę na zachodzie i północy kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady deszczu. W pozostałych województwach zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m.

W środę prawie w całej Polsce będzie dość pogodnie - zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami. Niewielkiego, przelotnego deszczu należy jednak spodziewać się w woj. lubuskim, w Wielkopolsce, w kujawsko-pomorskim, na Warmii i Mazurach, na Podlasiu, na Mazowszu, w woj. świętokrzyskim i na Śląsku. Mocniej popada na Pomorzu.

Temperatura maksymalna od 5 stopni w Białymstoku do nawet 10 st. C. na Dolnym Śląsku.

Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, nad samym morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W czwartek pogodnie tylko na południu. W pozostałych województwach dużo chmur i mało słońca. Na Pomorzu, w woj. zachodniopomorskim i w Wielkopolsce popada deszcz.

Będzie, jak na środek zimy, bardzo ciepło - słupek rtęci sięgnie nawet 11 kresek we Wrocławiu. Najniższa temperatura na Podlasiu - 5 st. C.

W piątek będzie pochmurno deszczowo i nieznacznie się ochłodzi - na termometrze zobaczymy od 5 stopni na wschodzie do 7 st. na południowym zachodzie.

Bez opadów tylko w woj. kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce i w woj. lubuskim.

W sobotę dalszy ciąg ochłodzenia i chmur na północy (padać będzie w Gdańsku) i w centrum.

Zachmurzenie umiarkowane z rozpogodzeniami tylko na południu. Będzie od 3 do 5 stopni na plusie.

Od niedzieli trochę bardziej zimowa aura - śnieg poprószy na Pomorzu i na Warmii i Mazurach i na Podlasiu, opadów deszczu ze śniegiem należy spodziewać się na Podkarpaciu i na Śląsku.

Na termometrach od minus 2 st. w Białymstoku do plus 4 st. C. w Katowicach.

W poniedziałek na północnym wschodzie chwyci ostrzejszy mróz (minus 5 stopni). W pozostałych województwach temperatura w okolicach 0 st. Będzie szaro i bardzo pochmurno.

We wtorek, środę i czwartek (14-16 stycznia) ciąg dalszy zimowej i mroźnej pogody.

Na północnym wschodzie i północnym zachodzie będzie sypał śnieg, a na termometrach zobaczymy ujemne temperatury - do minus 8 stopni Celsjusza.

Ale taka mroźna pogoda nie zostanie z nami na długo. Już od piątku (17 stycznia) stopniowo będzie się ocieplać - na południu będą plus 3-4 stopnie, kilka stopni poniżej zera zobaczymy tylko na Podlasiu.

Na mapach pogodowych na kolejne dni nie widać już także opadów śniegu.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: mróz | prognoza | pogoda | deszcz | ciepło | opady | ochłodzenie | śnieg | termometr | zima

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje