Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:23

07:04 16:35

20:30 09:26

-1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1045 hPa
  • Wiatr SE 7 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
102% normy
pm 10
64% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 3°C -1°C

​Prognoza pogody na 1 i 2 lutego. Znowu czeka nas mroźna noc

Na wschodzie Europy odczuwalny jest wpływ wyżów atmosferycznych znad Białorusi i Ukrainy oraz znad Skandynawii. Nad Polskę przesunął się ośrodek wyżu ze wschodu, przynosząc bardzo niskie temperatury nawet do minus 20 stopni Celsjusza.

W nocy z niedzieli na poniedziałek nad Polską wyraźnie odczuwalny był wpływ zimnego powietrza, napływającego z południowego wschodu. W całym kraju zanotowano temperatury ujemne. Na południowych wschodzie lokalnie słupek rtęci spadł nawet do 20 stopni poniżej zera. Taką temperaturę odnotowano na Lubelszczyźnie.

Poniedziałek, 1 lutego

W dzień mróz złagodnieje, choć temperatura nadal nie wzrośnie powyżej zera. Najchłodniej w Białymstoku, gdzie w dzień ma być minus 5 stopni. W pasie od północno-wschodniego do południowo-zachodniego krańca Polski wyraźny będzie spływ klina wyżowego. Temperatury wyniosą tam od minus 4 do minus 3 stopni. Nieco cieplej na Lubelszczyźnie, w Świętokrzyskim, Kujawsko-Pomorskim i na Pomorzu, gdzie słupki rtęci wskażą minus 2 stopnie. Najcieplej na południowo-wschodnim i północno-zachodnim krańcu kraju, gdzie termometry pokażą minus 1 stopień. Najcieplej w Wielkopolsce. Według przewidywań ma tam być zero stopni.

Reklama

Na całym obszarze kraju, poza Białymstokiem, przewidywane jest przelotne zachmurzenie, jednak bez opadów. Na Podlasiu niebo będzie zasnute chmurami.

Z poniedziałku na wtorek czeka nas ponownie mroźna noc, jednak temperatury nie spadną już tak bardzo jak poprzedniej nocy. Nadal będziemy w zasięgu arktycznego powietrza z frontu wyżowego.

Wtorek, 2 lutego

We wtorek w dzień będzie już zdecydowanie cieplej. Niskie temperatury, oscylujące w okolicach od minus 1 do plus 1 stopnia Celsjusza, utrzymają się nad morzem, na Mazurach, Podlasiu i w Bydgoszczy. Na pozostałym obszarze kraju cieplej, od 2 stopni w Warszawie, Łodzi, Kielcach i Lublinie, przez 3 stopnie w Rzeszowie, Poznaniu i Wrocławiu. Najcieplej na południu. W Krakowie, Katowicach i Zielonej Górze 4 stopnie Celsjusza.

Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże, jednak bez opadów. Śniegiem lekko sypnie na północy i w Wielkopolsce. Mocniej poprószy tylko na Podlasiu. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy