Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:26

06:14 18:46

18:01 01:06

16°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 15°C
  • Ciśnienie 1010 hPa
  • Wiatr W 9 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
102% normy
pm 10
76% normy
Jutro 13°C 7°C
Niedziela 12°C 6°C

Prognoza pogody: Mróz daje się we znaki. Co przyniosą kolejne dni?

Środa przywitała kolejnym mroźnym porankiem. Nad ranem termometry miejscami wskazywały temperaturę minimalną -18 stopni Celsjusza. IMGW wydał alerty dla 10 województw, ostrzegając przed silnym mrozem i wiatrem. Czy mroźna aura utrzyma się w kolejnych dniach?

Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej obowiązują w województwach: podlaskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim.

Polska jest aktualnie pod wpływem niżu z głównym ośrodkiem nad północnymi Włochami. Na południu kraju zaznacza się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostajemy w zimnym powietrzu arktycznym, jedynie nad południową część kraju napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Środa

Dziś w ciągu dnia zachmurzenie będzie duże. Okresami wystąpią opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu, który będzie powodował gołoledź.

Reklama

Termometry wskażą średnio od -8 do -4 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni, w centrum kraju przejściowo słaby, zmienny. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 70 km/h, a w Sudetach do 55 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Czwartek

W czwartek jeszcze mroźniej. Słupek rtęci spadnie poniżej -11 stopni Celsjusza w północno-wschodnich rejonach Polski. Na przeważającym obszarze kraju niebo pokryją gęste chmury. Synoptycy spodziewają się także opadów śniegu.

Piątek


W piątek nadal mroźnie, choć możemy się spodziewać dużo więcej słońca. Pogodnie będzie od północno-zachodnich krańców Polski aż po Wielkopolskę i Kujawy. Termometry wskażą tam średnio 4-5 kresek poniżej zera. 

Im dalej na wschód, tym zimniej. W rejonie Suwałk -11 stopni Celsjusza.

Od centrum kraju po wschód prognozowane opady śniegu.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy