Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:45

04:14 20:57

06:23 23:43

15°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 13°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr WNW 28 km/h
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
30% normy
pm 10
24% normy
Jutro 23°C 11°C
Wtorek 24°C 12°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody. Mogą wrócić przymrozki

W najbliższych dniach najzimniej będzie na północy kraju, znacznie cieplej na południu. Ale w środę (20 maja) mogą nawet wrócić przymrozki.

Reklama

Poniedziałek 18 maja

W poniedziałek na północy oraz w centrum zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 12 st. na Warmii i Mazurach do 21 st. na Dolnym Śląsku. 

Reklama

 Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, w północnej połowie kraju w porywach do 55 km/h, zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko w Karpatach małe. Na północy, północnym-wschodzie oraz miejscami w centrum przelotne opady deszczu.

Wtorek 19 maja

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na północy i w centrum, przelotne opady deszczu. 

Temperatura maksymalna od 14 st. na Pomorzu oraz na Warmii i Mazurach do 22 st. na południu - w woj. małopolskim i podkarpackim. Wiatr umiarkowany i porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Środa 20 maja

W środę, jak prognozuje IMGW, mieszkańcy kilku województw mogą spodziewać się przymrozków. W praktyce oznacza to, że ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami mogą obowiązywać w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim oraz lubelskim. Prognozowany jest spadek temperatury do 0 stopni Celsjusza, natomiast przy gruncie do -3 stopni Celsjusza.

W ciągu dnia najcieplej powinno być w zachodniej części kraju - od Katowic, przez Wrocław, Poznań do Szczecina (18 st.).

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama