Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:17

04:32 20:32

17:16 03:11

16°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 15°C
  • Ciśnienie 1012 hPa
  • Wiatr WNW 11 km/h
10
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
24% normy
pm 10
14% normy
Jutro 28°C 16°C
Środa 26°C 15°C

Prognoza pogody. Letnie temperatury i bezchmurne niebo

Do 25 stopni w cieniu pokażą termometry w najbliższy wtorek, a wszystkiemu będzie towarzyszyć bezchmurne niebo. Chociaż wiatr w porywach będzie pędził do 50 km/h, przyniesie ciepłe masy powietrza. Pogodny, lecz nieco chłodniejszy, będzie także poniedziałek. Sprawdź prognozę pogody.

Pogodny wyż ze wschodu, a także mokry niż z przeciwnego kierunku sprawiają, że nad Polskę nadchodzą masy ciepłego powietrza z południa. To sprawi, że w pierwszy październikowy wtorek poczujemy się, jakbyśmy nadal mieli do czynienia z latem, a nie trwającą jesienią.

5 października słupki rtęci na termometrach podniesie także halny. Ten ciepły i suchy wiatr wiejący z gór w stronę dolin podniesie temperaturę na Śląsku i w Małopolsce. Tam we wtorek po południu możemy spodziewać się nawet do 25 stopni w cieniu i błękitnego nieba. Z kolei na zachodzie odnotujemy do 21 stopni, w centrum do 20 stopni, na północy 17-20 stopni, a na wschodzie 15-18 stopni.

Reklama

Prognoza pogody na poniedziałek. Także pełno słońca

Na Suwalszczyźnie będzie 10 stopni chłodniej niż na Śląsku i w Małopolsce. Dokuczliwy stanie się także wiatr, który w porywach może dochodzić do 40-50 km/h. Będą to jednak ciepłe podmuchy, więc nie powinny obniżać temperatury odczuwalnej. Gorsze mogą stać się tam jednak warunki biometeorologiczne.

Zanim jednak wkroczymy w "letni" wtorek, musi minąć poniedziałek. Na szczęście tego dnia meteorolodzy spodziewają się większych przejaśnień i rozpogodzeń, miejscami nawet do bezchmurnego nieba. Temperatura maksymalna od 15 stopni na Suwalszczyźnie przez 18-21 stopni na większym obszarze do 23 stopni na Śląsku i w Małopolsce. 

Wiatr z kierunku południowego będzie umiarkowany i silny, w porywach do 45 km/h. Z kolei ciśnienie jest podwyższone i będzie powoli rosnąć.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama