Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:40

7:37 15:56

0:363:15

5°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 3°C
 • Ciśnienie 1001 hPa
 • Wiatr SW 7 km/h
 • Dla biegaczy
  3
  Trudne

  Pogoda nie rozpieszcza biegaczy

 • Dla reumatyków
  5
  Średnie

  Warunki atmosferyczne stwarzają średnie ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

56
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
146% normy
pm 10
114% normy
Jutro 3°C -3°C
Sobota 1°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Koniec z upałami?

Jak informuje IMGW, nad Europą Środkową i Południową rozbuduje się wyż. Ośrodki niżowe są w rejonie Islandii i Morza Białego. Polska jest w zasięgu wyżu, którego centrum przemieści się nad Dolny Śląsk, tylko na północnym wschodzie zaznaczy się wpływ mało aktywnego frontu chłodnego. Z zachodu napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Chłodniej zrobi się dopiero w weekend.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na krańcach północnych i w Karpatach okresami wzrastające do dużego i miejscami tam przelotne opady deszczu, a w Bieszczadach możliwe burze. Temperatura maksymalna od 24 st. na północnym wschodzie do 29 st. na południowym zachodzie. Chłodniej na wybrzeżu i w miejscowościach podgórskich: od 22 do 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w części północno-wschodniej i na wybrzeżu okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

Reklama

We wtorek zachmurzenie małe, na krańcach północno-wschodnich przejściowo wzrastające do dużego i wtedy możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 27 st., 28 st. na północnym wschodzie i krańcach wschodnich oraz na Pogórzu Karpackim, 30 st. w centrum, do nawet 34 st. na południowym zachodzie. Chłodniej na Suwalszczyźnie: 24 st. Wiatr słaby, nad morzem, także umiarkowany, przeważnie z kierunków południowych.

W ciągu kolejnych dni wysoka temperatura się utrzyma. W czwartek i piątek termometry będą wskazywały nawet 36 st. Chłodniej zrobi się dopiero w weekend.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy