Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:38

7:06 17:36

15:340:45

13°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna 14°C
 • Ciśnienie 1018 hPa
 • Wiatr N 2 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

60
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
162% normy
pm 10
128% normy
Jutro 17°C 5°C
Sobota 13°C 4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Koniec kwietnia bardzo gorący

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą płytkie układy niskiego ciśnienia, jedynie w części środkowo-wschodniej kontynentu zaznaczy się obecność słabego wyżu. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, jego ośrodek znajdować się będzie w rejonie Podkarpacia. Do niedzieli utrzyma się nad nami chłodne powietrze polarno-morskie.


Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się wahać.

Reklama

W piątek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy, północnym wschodzie i wschodzie kraju okresami duże z przelotnymi opadami deszczu, a na północnym wschodzie możliwe słabe burze, w czasie których miejscami może spaść do 10 mm deszczu. Temperatura maksymalna od 12 - 14 st. C na północy i krańcach wschodnich. Do 18 st. C na Śląsku Opolskim i Górnym, chłodniej na wybrzeżu, lokalnie 10 - 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, z kierunków zachodnich i południowych.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i Przedgórzu Sudeckim okresami duże z niewielkimi opadami deszczu. Temperatura minimalna od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C w centrum i 10 st. C na Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

SOBOTA

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, w pasie od Śląska przez centrum po Mazowsze okresami wzrastające do dużego aż do wystąpienia miejscami słabych opadów deszczu. Temperatura minimalna od 13 st. C, chłodniej na północy i Podhalu od 6 do 8 st. C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni.

NIEDZIELA

W niedzielę utrzymają się wyższe temperatury, jednak w całej Polsce możliwe burze. Przelotne opady deszczu pojawią się na Pomorzu, Warmii i Mazurach. Temperatura minimalna od 14 do 18 st. C na północy. Najcieplej w województwie mazowieckim, gdzie słupki rtęci pokażą nawet 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty. 


PONIEDZIAŁEK

Tydzień rozpocznie się ciepło - w całej Polsce będzie słonecznie. Opady deszczu mogą pojawić się w okolicach Zielonej Góry, Poznania, Szczecina i Bydgoszczy. Tam będzie też najchłodniej. W północno-zachodniej części kraju temperatura powietrza nie wyniesie więcej niż 23 st. C. Najcieplej w Małopolsce i mazowieckim, gdzie słupki rtęci lokalnie mogą pokazać nawet 30 st. C. Wiatr południowo-wschodni. 

WTOREK

Pierwszego dnia maja nieznaczne ochłodzenie. Nie będzie już tak upalnie, ale wciąż ciepło. W południowo-wschodniej części kraju najcieplej. Mieszkańcy Małopolski i Podkarpacia będą cieszyć się słońcem i temperaturą 25 st. C. W pozostałym obszarze Polski również słonecznie, z niewielkim zachmurzeniem. W poniedziałek nie przewiduje się opadów deszczu. Najchłodniej w pomorskim i zachodniopomorskim - minimalna temperatura wyniesie 12 st. C. 

ŚRODA

Środa będzie szczególnie słoneczna dla mieszkańców północno-zachodniej części kraju. Tam jednak najchłodniej. W warmińsko-mazurskim i okolicach Pomorza temperatury minimalne od 12 do 14 st. C. Najcieplej na Podkarpaciu, gdzie zapowiada się 28 st. C. W Małopolsce i na Ślasku pochmurnie. W centrum zachmurzenie umiarkowane i temperatura 23-24 st.C.

CZWARTEK

Ostatni dzień długiego weekendu będzie deszczowy w okolicach Szczecina, Gdańska, Bydgoszczy i Poznania. Opady i przelotne burze wystąpią podczas 18-22 st. C. Pozostały obszar Polski częściowo zachmurzony, ale suchy. W Rzeszowie i Krakowie upalnie - niemal 30 st. C, na Śląsku 25-27 st. C, w centrum 23-25 st. C, w podlaskim i warmińsko-mazurskim 20 st. C. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje