Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:14

07:15 16:24

13:33 06:54

2°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 1002 hPa
  • Wiatr W 24 km/h
22
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
52% normy
pm 10
28% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -7°C

Prognoza pogody: Kiedy zrobi się chłodniej?

Jak informuje IMGW, północne kraje Europy oraz rejon Półwyspu Iberyjskiego są w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze dominują słabe układy wyżowe. Polska jest w zasięgu wyżu z centrum w rejonie Rumunii. W drugiej połowie dnia od północnego zachodu zacznie powoli nasuwać się zatoka niżowa. Z południowego zachodu napływa gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

W niedzielę w kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 32 st. na krańcach północnych kraju, 34 st., 36 st. w centrum, do 37 st. na zachodzie, nieco chłodniej na Podhalu, około 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo od północnego zachodu wzrastające do dużego. Na zachodzie miejscami przelotne opady deszczu, a na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce również burze. Temperatura minimalna od 15 st. na północnym zachodzie, 17, 19 st. na przeważającym obszarze, do 21 st. w centrum. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu oraz w czasie burz okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Reklama

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże z rozpogodzeniami, jedynie na krańcach południowo-wschodnich przez cały dzień przewaga zachmurzenia małego. Przelotne opady deszczu, a w pasie od Podlasia, Lubelszczyzny i północy Podkarpacia po południową Wielkopolskę, Śląsk i północ Małopolski również burze z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 30 mm, lokalnie 40 mm. Temperatura maksymalna od 24 st. na krańcach północnych Pomorza, 27 st., 29 st. w centrum, do 34 st. miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach na wschodnim wybrzeżu do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 100 km/h.

Temperatura znacząco spadnie we wtorek, miejscami nawet o 10 st. Na południu Polski będzie od 27 st. do 24 st., na Pomorzu miejscami tylko 18 st. 


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama