Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:20

06:19 18:39

18:59 05:07

8°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr NNW 17 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
22% normy
pm 10
16% normy
Jutro 14°C 7°C
Środa 14°C 5°C

Prognoza pogody: Kiedy znów sypnie śniegiem?

W najbliższych dniach w Polsce jedynie miejscami pojawią się słabe opady śniegu. Dopiero w niedzielę w większości kraju znów sypnie.

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie oraz Basen Morza Bałtyckiego znajdują się w zasięgu wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują niże z frontami atmosferycznymi. Polska jest pod wpływem wyżu, w chłodnej polarno-morskiej masie powietrza.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie, zwłaszcza na północnym zachodzie, rozpogodzenia. Miejscami zanotujemy słabe opady śniegu, na północy lokalnie pojawią się mgły ograniczające widzialność.

W piątek w większości kraju zanotujemy umiarkowane zachmurzenia i rozpogodzenia. Temperatura będzie wahała się od 0 stopni Celsjusza do minus 1 stopnia Celsjusza. W ciągu dnia najchłodniej będzie na Górnym Śląsku (minus 2 stopnie Celsjusza).

Reklama

W sobotę na północy pojawi się śnieg. W pozostałej części kraju opadów nie będzie, natomiast - zwłaszcza na południu - poświeci słońce. Będzie - jak na luty - ciepło. Na Pomorzu termometry pokażą nawet pięć stopni Celsjusza. W zachodniej i centralnej części kraju będzie dwa stopnie Celsjusza. Najchłodniej w Małopolsce i Górnym Śląsku (minus 2 stopnie Celsjusza).

W niedzielę obfite opady śniegu w większości kraju, jedynie w zachodniej części Polski i Wielkopolsce będzie sucho. W porównaniu z sobotą będzie chłodniej na północy (2 stopnie Celsjusza) i cieplej na południu (0 stopni Celsjusza).

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama