Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:34

07:24 15:26

17:51 10:24

-4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -11°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr SE 20 km/h
65
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
179% normy
pm 10
148% normy
Jutro 1°C 0°C
Piątek 6°C 4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody. Kiedy spadnie śnieg?

Dziś w kilku regionach kraju pada śnieg. Na Pomorzu opady śniegu spowodowały zerwanie linii energetycznych. Jednak w kolejnych dniach szykuje się deszczowa aura. Kiedy znów możemy spodziewać się opadów śniegu?

"Województwo pomorskie - opady śniegu spowodowały zerwanie linii energetycznych. Bez dostaw prądu pozostaje około 18,4 tys. odbiorców. Naprawy trwają" - napisał w środę na Twiterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

Środa

Reklama

W środę w całym kraju prognozowane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach - śniegu. Termometry wskażą średnio od 2 do 5 stopni Celsjusza.

Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, miejscami w porywach do 65 km/h. Najsilniej powieje w Sudetach - w porywach do 90 km/h i w Tatrach - do 100 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W całym kraju wystąpią przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. W górach popada śnieg. Temperatura minimalna od -1 do 3 stopni Celsjusza, na terenach podgórskich od -2 do -5 stopni Celsjusza. 

Czwartek

Śnieżna zima nie utrzyma się jednak długo. Czwartek w całym kraju zapowiada się deszczowo i pochmurnie. 

Termometry wskażą średnio od 4 stopni Celsjusza na wschodzie do 7 stopni Celsjusza na północnym-zachodzie. Najzimniej w górach, jednak nawet tam średnie temperatury będą dodatnie - w Zakopanem termometry wskażą 1 stopień powyżej zera.

Piątek

Jeszcze cieplej będzie w piątek. W rejonie Dolnego Śląska synoptycy prognozują aż 11 stopni na plusie. W pozostałych częściach kraju również wysokie - jak na styczeń - temperatury. Będą oscylować w granicach od 7 do 9 stopni Celsjusza.

Najzimniej na północnym wschodzie - tylko 4 kreski powyżej zera. 

Deszcz popada niemal w całej Polsce. Najintensywniejsze opady na wschodzie, Warmii i Mazurach oraz na Mazowszu.

Kiedy znów sypnie śniegiem? Czytaj na kolejnej stronie 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama