Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:13

4:34 20:49

8:4622:57

20°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna 20°C
 • Ciśnienie 1009 hPa
 • Wiatr NW 15 km/h
 • Dla biegaczy
  4
  Umiarkowane

  Nienajlepsza aura dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  6
  Umiarkowe

  Warunki atmosferyczne dobre, umiarkowane ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  7
  Neutralne

  Warunki raczej bez wpływu na występowanie duszności

37
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
88% normy
pm 10
61% normy
Jutro 24°C 19°C
Środa 28°C 19°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Kiedy przestanie padać?

We wtorek ustaną opady deszczu, odczujemy również wzrost temperatury. Prawdziwego lata możemy spodziewać się w następny weekend, kiedy to temperatury sięgną nawet 30 st. C - wynika z najnowszych prognoz.

IMGW informuje, że na północną Europę oddziałuje wyż znad Skandynawii, który swym klinem obejmuje także środkową część kontynentu. Z kolei Europa Zachodnia, Wschodnia i Południowa są pod wpływem niżów z ośrodkami nad Zatoką Biskajską, Balearami, Bałkanami oraz na pograniczu Ukrainy, Białorusi i Rosji. Polska jest pomiędzy klinem wyżowym na zachodzie i wypełniającym się niżem na wschodzie. Z północy napływa chłodna masa powietrza pochodzenia arktycznego.

Reklama

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem. Deszcz ze śniegiem możliwy także w Sudetach. W województwach południowych prognozowana suma opadów do 15 mm, a w Karpatach do 20 mm. Temperatura maksymalna od 14-16 st. C na wschodzie do 20 st. C na północnym zachodzie, chłodniej na Podhalu - 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w całym kraju porywisty, na wybrzeżu i w górach w porywach do 60 km/h, północny i północno-zachodni.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu. Na północnym wschodzie miejscami zachmurzenie całkowite i tam chwilami deszcz o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana suma opadów do 20 mm na Lubelszczyźnie oraz do 15 mm na Mazurach i Mazowszu. Temperatura maksymalna od 13 st. C na wschodzie i Podhalu do 22 st. C na zachodzie kraju. Wiatr umiarkowany, na północy i wschodzie okresami dość silny, na wybrzeżu w porywach do 75 km/h, a w Tatrach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

We wtorek ustaną opady deszczu, odczujemy również wzrost temperatury. Prawdziwego lata możemy spodziewać się w następny weekend, kiedy to temperatury sięgną nawet 30 st. C.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje