Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:09

04:57 20:27

23:47 14:34

17°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr N 4 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
46% normy
pm 10
36% normy
Jutro 22°C 13°C
Wtorek 23°C 14°C

Prognoza pogody: Kiedy nadejdzie ocieplenie?

Na ciepły początek wiosny nie ma co liczyć - wynika z najnowszych prognoz pogody.

IMGW informuje, że Europa południowa i częściowo północna znajduje się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje rozległy wyż z centrum w rejonie Szetlandów. Polska znajduje się w zasięgu klina tego wyżu, w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

W nocy z niedzieli na poniedziałek słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -10 do -6 st. C, na wybrzeżu od -6 do -5 st. C; w rejonach podgórskich i lokalnie na Pomorzu wschodnim około -10 st. C. Wiatr umiarkowany, na południu kraju porywisty, północno-wschodni, na północnym wschodzie przechodzący na słaby, zmienny.

Reklama

W poniedziałek w północnej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz słabymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna od -5 st. C na południowym wschodzie i w rejonach podgórskich, około 1 st. C w centrum, do 5 st. C na Pomorzu zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, na ogół północno-wschodni, tylko na wybrzeżu północny i zachodni.

We wtorek, w pierwszy dzień wiosny, na południowym wschodzie opady śniegu i ujemne temperatury. Najcieplej - 5 st. Celsjusza - będzie w województwach: lubuskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. Na południu pochmurno, na północy przejaśnienia.

W środę słońce powinno już wyjrzeć w całej Polsce, ale temperatury maksymalne wciąż nie będą wysokie: od 0 stopni na południowym wschodzie do 5 stopni w Szczecinie.

Dopiero w przyszły weekend temperatury mają nieco wzrosnąć - do 10-11 stopni Celsjusza.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!PAP/INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama