Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:51

06:32 18:20

17:46 02:09

14°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 11°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr E 17 km/h
17
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
40% normy
pm 10
27% normy
Jutro 18°C 11°C
Środa 17°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

​Prognoza pogody: Jesień przestanie nas rozpieszczać

Synoptycy nie mają wątpliwości: od piątku z każdym dniem będzie niestety coraz chłodniej. Najbliższe dni będą również stosunkowo wietrzne.

IMGW informuje, że Polska znajduje się na skraju niżu znad południowej Estonii, w masie chłodniejszego powietrza polarnego morskiego.

Reklama

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe, przelotne opady deszczu, w Sudetach śniegu. Temperatura maksymalna od 10-11 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i na Podhalu do 15 st. C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. W Sudetach do 50 km/h, powodujący zawieje śnieżne. Porywy wiatru do 55 km/h, na północy i w rejonach podgórskich do 60 km/h, a wysoko w Karpatach do 90 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu, w Sudetach i w Tatrach śniegu. Temperatura minimalna od 6 st. na Suwalszczyźnie i Podhalu do 10 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, na północy i w górach porywisty, zachodni. W Sudetach do 55 km/h, w rejonach podgórskich Karpat porywy wiatru do 60 km/h, w Tatrach do 90 km/h. Wysoko w Sudetach i Tatrach zawieje śnieżne.

W piątek zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. W Sudetach i Tatrach opady śniegu. Na krańcach południowych kraju prognozowana wysokość opadu od 10 do 15 mm. Temperatura maksymalna od 8 st. C na Suwalszczyźnie i Podhalu do 13 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany, w zachodniej połowie kraju porywisty, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, w Tatrach do 80 km/h, powodujące zawieje śnieżne.

Sobota przyniesie przelotne opady deszczu w całym kraju. Na wschód od Wisły temperatura nie przekroczy 8 st. Najcieplej w Zachodniopomorskiem - 11 st. 

Z każdym dniem temperatury będą, niestety, spadać. Czeka nas więc chłodny początek przyszłego tygodnia.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje