Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:20

4:42 20:42

16:051:00

18°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 20°C
 • Ciśnienie 1010 hPa
 • Wiatr S 4 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  9
  Bardzo dobre

  Warunki atmosferyczne stwarzają znikome ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Warunki pogodowe powodują umiarkowaną aktywność komarów
62
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
169% normy
pm 10
134% normy
Jutro 28°C 17°C
Wtorek 28°C 18°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Idą deszcze i burze

W czwartek niemal w całej Polsce spadnie deszcz, w piątek spodziewane są burze. Maksymalne temperatury wciąż będą dwucyfrowe. Będzie też dość wietrznie.

Jak informuje IMGW, Europa Północna, Centralna, Wschodnia oraz krańce północne Europy Zachodniej znajdują się pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Bałtykiem Północnym. Na południu kontynentu pogodę kształtują wyże. Polska jest na skraju niżu. Z zachodu napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Reklama

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, zwłaszcza na północy Polski. Na Pomorzu prognozowana wysokość opadów lokalnie do 15 mm. Temperatura maksymalna od 11 st.C do 15 st.C. Wiatr umiarkowany, na północy kraju okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru na zachodzie Polski do 55 km/h, na północy do 60 km/h, na wybrzeżu do 70 km/h, a wysoko w górach do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu. Na Pomorzu opady o natężeniu umiarkowanym, lokalnie do 15 mm. Bez opadów jedynie miejscami na południu. Temperatura minimalna od 8 st.C do 11 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru do 60 km/h, na wybrzeżu do 80 km/h, a wysoko w Karpatach do 100 km/h.

W czwartek zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu. Na północy Polski opady chwilami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów do 15 mm, a na północnym zachodzie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 10 st.C do 14 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, wieczorem na zachodzie silny (do 40 km/h), porywisty, południowo-zachodni i zachodni, po południu na zachodzie kraju skręcający na północno-zachodni. Porywy wiatru od 55 km/h na północnym wschodzie Polski do 90 km/h na zachodzie, a wysoko w Karpatach do 110 km/h.

W piątek na zachodzie, Warmii i Mazurach oraz w centralnej części kraju spodziewane są burze z piorunami. Ponadto na południu, Podlasiu, Mazowszu, a także w Podkarpackiem i w Świętokrzyskiem wystąpią przelotne opady. Słupki rtęci wskażą od 10 stopni na Śląsku do 14 stopni na Pomorzu. Opady powinny ustąpić w sobotę i w niedzielę.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama