Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:32

07:04 16:35

20:30 09:26

-1°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1045 hPa
  • Wiatr SE 9 km/h
48
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
115% normy
pm 10
74% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 3°C -1°C

Prognoza pogody. Gorąco, ale z gwałtownymi burzami

We wtorek w całym kraju będzie jeszcze cieplej, do 32 stopni, ale mogą pojawić się również gwałtowne burze. Najnowsze ostrzeżenia IMGW - na dzisiaj - dotyczą województwa podlaskiego, znacznej części lubelskiego i podkarpackiego oraz południowej części Małopolski.

Poniedziałek, 27 lipca

Dzisiaj będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. We wschodniej połowie kraju przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z opadami gradu. Suma opadów w czasie burz na krańcach wschodnich kraju do 35 mm. Słaby, przelotny deszcz również miejscami na Pomorzu i południowym zachodzie. Temperatura maksymalna od 22°C nad morzem, 25-26°C na przeważającym obszarze, do 27°C w centralnej Polsce - na Mazowszu, w Łódzkiem i w Wielkopolsce.

Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny, z przewagą kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Reklama

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami słabe, przelotne opady deszczu, a początkowo również burze. W czasie burz opady deszczu do 15 mm na północnym wschodzie. Nad ranem lokalnie mgła, ograniczająca widzialność do 300 m, głównie na wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Wtorek, 28 lipca


We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Głównie w zachodniej połowie kraju przelotne opady deszczu i burze, miejscami gwałtowne, z opadami gradu i deszczem do 25 mm.

Temperatura maksymalna od 27°C na Pomorzu do 32°C w okolicach Wrocławia i Łodzi.

Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

IMGW: Ostrzeżenia pierwszego stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla Podlasia, Lubelszczyzny oraz Podkarpacia. Alertem objęte są też południowe powiaty Małopolski - powiaty: tatrzański, nowotarski, nowosądecki, miasto Nowy Sącz oraz powiat gorlicki.

Na terenach objętych ostrzeżeniami prognozowane są burzy z opadami deszczu miejscami do 35 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia oraz życia. IMGW zaznacza, że sytuacja jest dynamiczna i należy śledzić komunikaty pogodowe.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy