Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:26

07:12 17:29

18:00 07:47

14°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1003 hPa
  • Wiatr SSW 15 km/h
28
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
68% normy
pm 10
45% normy
Jutro 10°C 4°C
Sobota 9°C 2°C

Prognoza pogody. Front nad Polską, ostrzeżenie przed burzami

Koniec czerwca będzie deszczowy i pochmurny. Polska jest pod wpływem niżu znad Bałtyku, z zachodu na wschód przemieszcza się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. W niedzielę zagrzmi prawie w całym kraju - ostrzegają synoptycy. Na termometrach, na północy kraju, zobaczymy zaledwie 14 stopni Celsjusza.

Polska będzie pod wpływem niżu znad Bałtyku, z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczać się będzie strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu będzie napływać chłodne, polarno-morskie powietrze.

W niedzielę zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Lokalnie przelotne opady deszczu. Synoptycy ostrzegają przed burzami, które wystąpią prawie w całym kraju. Spokojnie tylko w woj. zachodniopomorskimi lubuskim.

Temperatura maksymalna od 17 stopni na Pomorzu, Warmii i Mazurach i w stolicy, 18 na Podlasiu, Lubelszczyźnie, w woj. kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, świętokrzyskim i na Śląsku, 19 st. w Szczecinie, Łodzi i w Małopolsce, 20 w Zielonej Górze i na Podkarpaciu, do 21 st. Celsjusza na Dolnym Śląsku.

Reklama

Wiatr umiarkowany, w zachodniej połowie kraju okresami dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy do 60 km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy, północnym wschodzie, na wschodzie oraz w górach okresami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna przeważnie od 7 do 10 st., w dolinach górskich od 5 do 7 st., tylko na południowym wschodzie i na wybrzeżu cieplej, do 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, zachodni.

W poniedziałek w całej Polsce zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu prognozujemy w woj. zachodniopomorski, na Pomorzu, Warmii i Mazurach i Podlasiu.

Temperatura maksymalna od 18 st. w Gdańsku i Olsztynie, 19 kresek na Podlasiu, w woj. kujawsko-pomorskim, na Mazowszu i na Śląsku, 20 st. w Szczecinie, Zielonej Górze, w Wielkopolsce, woj. łódzkim i świętokrzyskim, do 21-22 st. Celsjusza na Lubelszczyźnie, Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, zachodni.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane. Na północy aura bardzo niespokojna - będzie grzmiało w Szczecinie, Zielonej Górze, Wielkopolsce, Łodzi, w woj. kujawsko-pomorskim, na Mazowszu, Podlasiu, Warmii i Mazurach i Pomorzu.

Temperatura maksymalna od 18-19 stopni na północy, 20 na Śląsku, do 22-23 st.Celsjusza w pozostałych województwach. Najcieplej będzie na Podkarpaciu i na Śląsku.

W środę najgorsza pogoda zapowiada się nad morzem, na Warmii i Mazurach i Podlasiu. W tych województwach będzie padać. W pozostałych zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami. Różnica temperatur będzie duża. Na termometrach zobaczymy od 14 st. na Pomorzu, 16 w Olsztynie, 18 w woj. zachodniopomorski, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i lubuskim, a także na Śląsku i Mazowszu, 19 na Podlasiu, do 20 st. w pozostałych województwach.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama