Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:12

06:34 18:17

18:05 03:20

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr E 13 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
34% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 15°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Duże zachmurzenie i przelotne opady

Jak podaje IMGW, Polska częściowo znajduje się w zasięgu słabnącego wyżu, którego centrum przemieszcza się nad północny wschód kraju. Na południowym wschodzie i krańcach wschodnich Polski oddziałuje jeszcze rozmywający się front atmosferyczny. Napływa powietrze polarno-morskie, ciepłe na południu kraju, chłodniejsze na północy. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie powoli spadać.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami.

Reklama

We wschodniej połowie kraju gdzieniegdzie przelotne opady deszczu, a w Karpatach i na krańcach południowo-wschodnich Polski także burze.

Słabe burze możliwe także na krańcach północno-wschodnich kraju. W burzach wysokość opadu do 15 mm. Wieczorem słabe opady deszczu możliwe na Nizinie Szczecińskiej.

Temperatura maksymalna od 23 st.C, 24 st.C na wybrzeżu i 28 st.C, 30 st.C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, na zachodzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.  

W nocy w północno-zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe od zachodu wzrastające do umiarkowanego i dużego oraz słabe opady deszczu przemieszczające się z zachodu na północny wschód. W południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe, jedynie początkowo na Lubelszczyźnie miejscami zachmurzenie duże i możliwe przelotne opady deszczu, a nad ranem na północnym wschodzie lokalnie możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 m.

Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 16 st.C do 19 st.C, niższa na krańcach północno-wschodnich - od 14 st.C do 16 st.C. Wiatr słaby, z kierunków południowych, jedynie na wybrzeżu umiarkowany, południowy skręcający na południowo-zachodni. 

W piątek na zachodzie i północy zachmurzenie umiarkowane i duże; po południu miejscami, głównie na zachodzie, przelotne opady deszczu oraz burze. W burzach wysokość opadu do 20 mm.

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24 st.C, 25 st.C na wybrzeżu, około 30 st.C w centrum, do 31 st.C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.  

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje