Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:39

07:14 17:26

14:10 21:37

19°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr WSW 20 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
50% normy
pm 10
34% normy
Jutro 16°C 11°C
Sobota 15°C 7°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody do końca tygodnia. Na horyzoncie upały

Na środę i czwartek prognozujemy pogodę w kratkę - zachmurzenie umiarkowane, trochę słońca, ale też opady deszczu i burze. Na termometrach zobaczymy od 19 do 23 st. Celsjusza. A od piątku w całej Polsce upały. Będzie dużo słońca i błękitnego nieba, temperatury wzrosną do nawet 31 stopni!

Jutro nad Polską panować będzie siodłowy układ baryczny. Z północy na południe rozciągać się będzie masa obniżonego ciśnienia między niżami znad Skandynawii i znad Padanii. W regionach wschodnich i zachodnich zaznaczać się będą natomiast wyże znad: Mołdawii i Holandii. Pozostaniemy w zasięgu polarno-morskiej masy powietrza: chłodnej na północy i ciepłej oraz wilgotnej na południu.

Reklama

W środę na północy kraju prognozujemy deszcz. Przelotnie popada w województwie zachodniopomorskim, na Pomorzu, Warmii i Mazurach i na Podlasiu. Burz, lokalnie gwałtownych, spodziewamy się natomiast na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku. Prognozowana wysokość opadu w burzach - do 20 mm.

W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane z przejaśnianiami i małe.

Temperatura maksymalna od 19 stopni nad morzem i w Katowicach, 20 w woj. zachodniopomorskim, Bydgoszczy i na Warmii i Mazurach, 21 kresek na Podlasiu, na Mazowszu, w woj. świętokrzyskim i w Małopolsce, 22 st. w Łodzi, Wielkopolsce i Zielonej Górze, 23 na Dolnym Śląsku, do 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W czwartek na południu i południowym wschodzie Polski zachmurzenie duże i opady deszczu, możliwe burze. Zagrzmi na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce, na Śląsku, Opolszczyźnie, Dolnym Śląsku i w woj. świętokrzyskim.

Na pozostałych obszarach zachmurzenie małe i umiarkowane.

Temperatura maksymalna od 21 stopni w Małopolsce i na Śląsku, 22 na Podkarpaciu, w Kielcach, na Lubelszczyźnie, Mazowszu, Podlasiu, Warmii i Mazurach, na Pomorzu, w Bydgoszczy, 23 st. w Łodzi, Wielkopolsce i w woj. zachodniopomorskim, do 24 st. C. w Zielonej Górze i na Dolnym Śląsku.

Wiatr słaby, zmienny, na północy Polski słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i małe, w wielu regionach niebo będzie bezchmurne. Nigdzie nie prognozujemy już burz ani opadów deszczu. Będzie upalnie! Na termometrach zobaczymy od 25 stopni w Katowicach, na Lubelszczyźnie i Podlasiu, 26 w Małopolsce, na Podkarpaciu, w woj. świętokrzyskim, na Mazowszu, Warmii i Mazurach i nad morzem, 28 kresek w woj. kujawsko-pomorskim i w Łodzi, 29 w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku do 30 st. C. w woj. lubuskim i zachodniopomorskim.

W sobotę na południu i południowym wschodzie niebo będzie bezchmurne. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane. Nadal będzie bardzo gorąco. Temperatura maksymalna od 27 st. na Śląsku, 28-29 na południu, w centrum i na północy, na 30 st. C. w Szczecinie i Zielonej Górze.

W niedzielę temperatury jeszcze wzrosną, na północy spodziewamy się przelotnych opadów deszczu i burz. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane i małe.

Na termometrach zobaczymy od 27 stopni na Śląsku, w Szczecinie i nad morzem, 28 w Kielcach i Krakowie, 29 w Zielonej Górze i w Warszawie, 30 kresek będzie na Warmii i Mazurach, Podlasiu, i w Łodzi, a 31 st. Celsjusza na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje