Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:01

5:18 19:51

14:153:49

11°C
 • Zachmurzenie umiarkowane
 • Odczuwalna 10°C
 • Ciśnienie 1012 hPa
 • Wiatr W 9 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

58
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
152% normy
pm 10
117% normy
Jutro 17°C 5°C
Piątek 17°C 7°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody do końca tygodnia. Na horyzoncie upały

Na środę i czwartek prognozujemy pogodę w kratkę - zachmurzenie umiarkowane, trochę słońca, ale też opady deszczu i burze. Na termometrach zobaczymy od 19 do 23 st. Celsjusza. A od piątku w całej Polsce upały. Będzie dużo słońca i błękitnego nieba, temperatury wzrosną do nawet 31 stopni!

Jutro nad Polską panować będzie siodłowy układ baryczny. Z północy na południe rozciągać się będzie masa obniżonego ciśnienia między niżami znad Skandynawii i znad Padanii. W regionach wschodnich i zachodnich zaznaczać się będą natomiast wyże znad: Mołdawii i Holandii. Pozostaniemy w zasięgu polarno-morskiej masy powietrza: chłodnej na północy i ciepłej oraz wilgotnej na południu.

Reklama

W środę na północy kraju prognozujemy deszcz. Przelotnie popada w województwie zachodniopomorskim, na Pomorzu, Warmii i Mazurach i na Podlasiu. Burz, lokalnie gwałtownych, spodziewamy się natomiast na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku. Prognozowana wysokość opadu w burzach - do 20 mm.

W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane z przejaśnianiami i małe.

Temperatura maksymalna od 19 stopni nad morzem i w Katowicach, 20 w woj. zachodniopomorskim, Bydgoszczy i na Warmii i Mazurach, 21 kresek na Podlasiu, na Mazowszu, w woj. świętokrzyskim i w Małopolsce, 22 st. w Łodzi, Wielkopolsce i Zielonej Górze, 23 na Dolnym Śląsku, do 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W czwartek na południu i południowym wschodzie Polski zachmurzenie duże i opady deszczu, możliwe burze. Zagrzmi na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce, na Śląsku, Opolszczyźnie, Dolnym Śląsku i w woj. świętokrzyskim.

Na pozostałych obszarach zachmurzenie małe i umiarkowane.

Temperatura maksymalna od 21 stopni w Małopolsce i na Śląsku, 22 na Podkarpaciu, w Kielcach, na Lubelszczyźnie, Mazowszu, Podlasiu, Warmii i Mazurach, na Pomorzu, w Bydgoszczy, 23 st. w Łodzi, Wielkopolsce i w woj. zachodniopomorskim, do 24 st. C. w Zielonej Górze i na Dolnym Śląsku.

Wiatr słaby, zmienny, na północy Polski słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i małe, w wielu regionach niebo będzie bezchmurne. Nigdzie nie prognozujemy już burz ani opadów deszczu. Będzie upalnie! Na termometrach zobaczymy od 25 stopni w Katowicach, na Lubelszczyźnie i Podlasiu, 26 w Małopolsce, na Podkarpaciu, w woj. świętokrzyskim, na Mazowszu, Warmii i Mazurach i nad morzem, 28 kresek w woj. kujawsko-pomorskim i w Łodzi, 29 w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku do 30 st. C. w woj. lubuskim i zachodniopomorskim.

W sobotę na południu i południowym wschodzie niebo będzie bezchmurne. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane. Nadal będzie bardzo gorąco. Temperatura maksymalna od 27 st. na Śląsku, 28-29 na południu, w centrum i na północy, na 30 st. C. w Szczecinie i Zielonej Górze.

W niedzielę temperatury jeszcze wzrosną, na północy spodziewamy się przelotnych opadów deszczu i burz. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane i małe.

Na termometrach zobaczymy od 27 stopni na Śląsku, w Szczecinie i nad morzem, 28 w Kielcach i Krakowie, 29 w Zielonej Górze i w Warszawie, 30 kresek będzie na Warmii i Mazurach, Podlasiu, i w Łodzi, a 31 st. Celsjusza na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy