Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:37

6:55 15:46

0:3621:29

9°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna 6°C
 • Ciśnienie 1026 hPa
 • Wiatr WNW 13 km/h
 • Dla biegaczy
  5
  Dość dobre

  Dość dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

40
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
97% normy
pm 10
69% normy
Jutro 8°C 1°C
Piątek 5°C -4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody do końca tygodnia

Najbliższe dni upłyną pod znakiem słonecznej i dobrej pogody. Temperatury - jak na wrzesień - nadal wysokie. Na termometrach zobaczymy nawet 24 stopnie Celsjusza. Aura popsuje się dopiero w weekend - będzie deszczowo i burzowo.

Europa zachodnia jest w zasięgu niżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze dominuje wyż znad Skandynawii. Polska jest pod wpływem tego wyżu. Na południu i zachodzie zalega polarno-morska masa powietrza, od wschodu napływa bardziej suche powietrze polarno-kontynentalne.

Reklama

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Tylko w Małopolsce może wzrastać do dużego, możliwe też opady deszczu i lokalnie burze. Rano na południu kraju gdzieniegdzie wystąpią mgły ograniczające widzialność do 300 m.

Temperatura maksymalna od 19 stopni na Pomorzu i Podlasiu, 20 na Warmii i Mazurach, Mazowszu, w woj. łódzkim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i śląskim, 21 st. w woj. kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i w Małopolsce, do 22 stopni w Szczecinie, Zielonej Górze, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Wiatr przeważnie umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h. 

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i małe. Na najwięcej słońca mogą liczyć mieszkańcy Pomorza. Na termometrach zobaczymy od 20 stopni na północy, północnym-wschodzie i Lubelszczyźnie, 21 w Warszawie, Łodzi, Kielcach i Rzeszowie, 22 st. w Szczecinie, Bydgoszczy, Krakowie i Katowicach, 23 w Poznaniu i Zielonej Górze, do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

W piątek na niebie pojawi się więcej chmur, ale możemy liczyć także na przejaśnienia. Temperatura - jak na wrzesień - wysoka. Od 20 stopni na Podlasiu, 21 na północy, do 22-23 st. w pozostałych województwach.

Aura popsuje się dopiero w weekend - będzie deszczowo i burzowo. W sobotę zagrzmi prawie w całej Polsce. Spokojną pogodę prognozujemy tylko w woj. zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Nadal jednak towarzyszyć nam będą wysokie temperatury - od 20-21 stopni na północy i wschodzie, 22 w centrum, do 23 stopni Celsjusza na zachodzie i południu kraju.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama