Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:12

7:15 17:25

17:285:15

8°C
 • Deszcz
 • Odczuwalna 2°C
 • Ciśnienie 996 hPa
 • Wiatr W 18 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  1
  Łamie w kościaciach

  Fatalna pogoda dla osób z chorobą reumatyczną

 • Dla astmatyków
  7
  Neutralne

  Warunki raczej bez wpływu na występowanie duszności

26
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
63% normy
pm 10
43% normy
Jutro 8°C 2°C
Czwartek 11°C 5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody do końca tygodnia

W najbliższych dniach pogoda będzie dość kapryśna - możemy liczyć na sporo słońca, ale prognozujemy także opady deszczu i burze. Dobra informacja jest taka, że temperatury rosną. Na termometrach zobaczymy nawet 26 stopni Celsjusza. Wspaniale zapowiada się aura w weekend. Warto zaplanować aktywność na świeżym powietrzu.

Polska jest w obszarze lekko obniżonego ciśnienia w wilgotnej, polarnomorskiej masie ciśnienia.

Reklama

W środę zachmurzenie umiarkowane na zachodzie i południu. Na wschodzie i północy - dużo chmur. Intensywne opady deszczu prognozujemy na Podlasiu. Będzie burzowo - zagrzmi na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce, na Mazowszu, w woj. łódzkim, na Lubelszczyźnie, w woj. świętokrzyskim, na Podkarpaciu, w Małopolsce, na Śląsku, w woj. opolskim i na Dolnym Śląsku.

Prognozowana wysokość opadu w burzach do 20 mm, a na południowym wschodzie do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 17 stopni na Podlasiu, 21-22 st. na przeważającym obszarze kraju, do 23 kresek na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W burzach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie do północy miejscami zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu i burze. Nad ranem gdzieniegdzie, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna od 8, 10 st. na południu i wschodzie do 12, 13 st. na północnym zachodzie. Wiatr słaby z kierunków południowych, początkowo w rejonach burz wiatr silniejszy i porywisty.

W czwartek prawie w całej Polsce zachmurzenie umiarkowane. Dużo chmur tylko nad województwie opolskim, dolnośląskim i lubuskim. Przelotnych opadów deszczu spodziewamy się na Podlasiu, na Warmii i Mazurach, Pomorzu, w województwie zachodniopomorskim i lubuskim.

Na Śląsku, w województwie opolskim, na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i w województwie kujawsko-pomorskim burze. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 20 mm.

Temperatura maksymalna od 20 st. C. w Szczecinie, 21 w Poznaniu, Zielonej Górze i Wrocławiu, 22 stopnie nad morzem, 23 w Bydgoszczy i na Śląsku, 24-25 w centrum i na wschodzie, do 26 st. Celsjusza na Podkarpaciu.

Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych. W rejonach burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W piątek aura uspokoi się. Nigdzie nie będzie już grzmieć. Prawie w całym kraju zachmurzenie umiarkowane, dużo chmur tylko w woj. zachodniopomorskim, na Podlasiu i Podkarpaciu.

Popada w Szczecinie, nad morzem, na Warmii i Mazurach, na Podlasiu i na Mazowszu. Temperatura maksymalna od 22 stopni na północy i w stolicy, 23-24 st. na wschodzie i na południu, do 25-26 kresek na zachodzie.

W weekend pogoda wreszcie się poprawi. Pochmurno i deszczowo tylko na Pomorzu. W pozostałych województwach sporo słońca. Mieszkańcy województwa lubuskiego mogą liczyć na bezchmurne niebo.

Temperatura maksymalna od 22 stopni nad morzem, 25-26 na wschodzie i południu, 27 kresek w Wielkopolsce, do 28 st. Celsjusza we Wrocławiu i w Zielonej Górze.

W niedzielę jeszcze lepsza pogoda. W całej Polsce zachmurzenie umiarkowane i małe. Na Podkarpaciu, w woj. łódzkim, na Śląsku i w woj. zachodniopomorskim niebo będzie bezchmurne. Temperatura maksymalna od 23 stopni nad morzem, 25 kresek na Warmii i Mazurach, na Śląsku i w Małopolsce, 26 kresek na Podlasiu, na Mazowszu, w woj. świętokrzyskim i w Bydgoszczy, do 27-28 st. C. w pozostałych województwach.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL