Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:18

07:08 17:33

17:33 05:22

10°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr SSE 9 km/h
44
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
105% normy
pm 10
81% normy
Jutro 18°C 12°C
Czwartek 18°C 7°C

Prognoza pogody do końca tygodnia

Synoptycy nie mają dobrych informacji pogodowych na nadchodzące dni. Od jutra załamanie pogody. Najgorzej będzie na południu, wschodzie i w centrum. Spodziewamy się bardzo intensywnych opadów deszczu. Taka fatalna aura będzie nam towarzyszyć do niedzieli. Poprawa nastąpi dopiero na początku przyszłego tygodnia. Będzie dużo słońca, a na termometrach zobaczymy do 24 stopni Celsjusza.

Polska jest na skraju niżu z rejonu południowej Szwecji. Z zachodu napływa dość chłodne powietrze polarnomorskie.

We wtorek prawie w całej Polsce zachmurzenie będzie umiarkowane. Dużo chmur tylko na Śląsku, na Warmii i Mazurach i na Podlasiu. Przelotne opady deszczy prognozujemy na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, lubuskim, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, w Opolu, na Śląsku, w woj. łódzkim, na Mazowszu, na Warmii i Mazurach, na Podlasiu i na Podkarpaciu. Lokalnie burze, miejscami z gradem. W partiach szczytowych Karkonoszy i Tatr możliwe przelotne opady śniegu.

Reklama

Temperatura maksymalna od 13 stopni w Gdańsku, 14 w Olsztynie, Bydgoszczy i Zielonej Górze, 15 kresek w Szczecinie, Poznaniu, Białymstoku i Katowicach, 16 st. Celsjusza we Wrocławiu, Łodzi, w Warszawie i Kielcach, 17 w Lublinie i Krakowie do 18 st. C. w Rzeszowie.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z wtorku na środę na południu i południowym wschodzie Polski na niebie będzie dużo chmur, przelotnie może padać deszcz. A wysoko w górach deszcz ze śniegiem i śnieg. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane.

Temperatura minimalna od 3 st. na północnym wschodzie do 8 st. na południowym wschodzie, w rejonach podgórskich miejscami 2 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W środę na południu i na wschodzie nastąpi załamanie pogody. Będzie lało w pasie od Podlasia, przez Lubelszczyznę, woj. świętokrzyskie, Małopolskę po Podkarpacie.

Przelotne opady prognozujemy także nad morzem, w woj. zachodniopomorskim i na Mazowszu.

Na chwilę ze słońcem mogą liczyć tylko mieszkańcy Pomorza, Warmii i Mazur, woj. kujawsko-pomorskiego, Wielkopolski, Dolnego Śląska i woj. lubuskiego. W pozostałych województwach niebo cały dzień będzie zachmurzone.

Temperatura maksymalna od 13-14 stopni na wybrzeżu, na północnym-zachodzie, na południu, 16 stopni w centrum, do 17 kresek na północnym-wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, a na zachodzie Polski miejscami porywisty, północno-zachodni.

W czwartek dalszy ciąg fatalnej pogody. Pochmurno będzie w całej Polsce. Krótkie chwile ze słońcem możliwe tylko nad morzem i w woj. zachodniopomorskim.

Na południu, wschodzie i w centrum spodziewamy się bardzo intensywnych opadów deszczu. Najgorzej będzie na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu, w woj. świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie, na Mazowszu, w woj. łódzkim i na Podlasiu.

Przelotne opady także na Dolnym Śląsku.

Ochłodzi się. Temperatura maksymalna od 9-10 stopni na Śląsku i w Małopolsce, 12-14 kresek w centrum, na południowym-wschodzie i nad morzem, do 15-16 st. C. na północnym-wschodzie i na zachodzie.

W piątek będzie lało już prawie w całej Polsce. Dość pogodnie będzie tylko na Podkarpaciu, nad morzem i w województwie zachodniopomorskim.

W pozostałych województwach zachmurzenie duże i bardzo intensywne opady. Temperatura maksymalna od 11-13 stopni na południu, w centrum i nad morzem, 15-16 kresek na zachodzie i północnym-wschodzie do 17 st. C. na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

W weekend pogoda wciąż będzie kapryśna. Spodziewamy się deszczu i burz. Choć na południu i południowym-wschodzie możliwe także przejaśnienia.

Aura poprawi się na początku przyszłego tygodnia. Będzie dużo słońca a na termometrach zobaczymy do 24 stopni Celsjusza.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje