Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:05

7:15 17:25

17:285:15

6°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 2°C
 • Ciśnienie 1014 hPa
 • Wiatr SW 17 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  1
  Łamie w kościaciach

  Fatalna pogoda dla osób z chorobą reumatyczną

 • Dla astmatyków
  7
  Neutralne

  Warunki raczej bez wpływu na występowanie duszności

32
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
77% normy
pm 10
55% normy
Jutro 8°C 2°C
Czwartek 10°C 5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Ciepło jeszcze tylko dzisiaj

IMGW informuje, że nad Europą dominują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska jest pod wpływem słabego klina wyżu z centrum nad Zatoką Botnicką, ale od południowego zachodu stopniowo przechodzi pod wpływ rozległego niżu, z ośrodkiem przemieszczającym się znad wschodniej Francji nad południowe Niemcy. Napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady i burze, lokalnie z gradem. W burzach wysokość opadu do 15 mm. Najwięcej burz w północnej połowie kraju. Temperatura maksymalna od 21 do 23 st. C, chłodniej w rejonach podgórskich - od 19 do 21 st. C, oraz na wybrzeżu - od 16 do 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 65 km/h.

Reklama

W piątek na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu oraz na południu Kielecczyzny zachmurzenie duże i całkowite oraz opady deszczu, po południu większe przejaśnienia i miejscami burze; prognozowana suma opadów od 10 mm do 25 mm. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże, od godzin południowych przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. W burzach wysokość opadu do 15 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 17 do 22 st. C, chłodniej na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Górnym Śląsku oraz na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz dość silny, w porywach do 65 km/h.

W weekend temperatura spadnie nawet do 13 st. C. na południu i zachodzie kraju. Natomiast na początku przyszłego tygodnia temperatura nie przekroczy 17 st. C. Dopiero w czwartek i piątek możemy spodziewać się znacznego ocieplenia.

Dowiedz się więcej na temat: pogoda prognoza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama