Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:40

07:12 17:28

13:10 20:37

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr SSW 11 km/h
35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
83% normy
pm 10
56% normy
Jutro 19°C 11°C
Piątek 16°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody. Ciepło i słonecznie

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia i Centralna pozostaje pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Europa wschodnia jest w zasięgu wyżu znad Rosji. Polska znajduje się na skraju głębokiego i rozległego niżu z ośrodkiem głównym nad Morzem Północnym. Z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostajemy w powietrzu polarnym morskim.

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Na zachodzie słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15 do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Bieszczadach oraz Beskidzie Śląskim i Żywieckim porywy wiatru do 70 km/h, w Tatrach do 80 km/h i w Sudetach do 90 km/h.

Reklama

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Na południowym wschodzie opady chwilami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna od 15 do 18 st.; na Warmii i Mazurach, w centrum oraz w Małopolsce lokalnie około 15 st., a w rejonach podgórskich od 10 do 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i południu kraju porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h.

Podobna aura utrzyma się do końca tygodnia. Dopiero od poniedziałku zrobi się chłodniej. W drugiej połowie października temperatury spadną nawet do kilku stopni powyżej zera.


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje