Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:52

04:22 20:58

21:34 04:14

17°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr SSW 7 km/h
39
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
93% normy
pm 10
61% normy
Jutro 25°C 13°C
Wtorek 20°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody. Ciepła wiosna? Jeszcze nie

Po kilku ciepłych dniach (do 16 stopni Celsjusza) nadejdzie ochłodzenie, a temperatury mogą spaść nawet do zera.

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia jest w zasięgu wyżu znad Uralu, na pozostałym obszarze dominuje rozległy niż z rejonu Zatoki Biskajskiej. Polska jest na skraju wspomnianego niżu, w strefie mało aktywnego frontu ciepłego, za którym napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Reklama

W niedzielę w północnej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opady deszczu, od zachodu stopniowo zanikające. Na Pomorzu początkowo lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 m. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu rozpogodzeniami, a słabe opady deszczu możliwe tylko na szczytach Karpat. Temperatura maksymalna od 8 st. na krańcach północno-wschodnich, około 13 st. w centrum, do 15 st. na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, w rejonach podgórskich w porywach do 60 km/h, w Sudetach do 65 km/h, w Karpatach do 80 km/h. Wiatr południowo-wschodni, jedynie w rejonach podgórskich Karpat południowy.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9 st. do 16 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni i południowy. Porywy wiatru: na wschodzie do 55 km/h, w rejonach podgórskich Karpat i Sudetów do 65 km/h, na szczytach Sudetów do 85 km/h, a w wysoko w Karpatach do 100 km/h.

Podobne temperatury utrzymają się przez cały tydzień. Dopiero w następny weekend spadną nawet do 0 st. na północnym wschodzie. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama