Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:28

5:37 17:51

7:4322:32

0°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna -8°C
 • Ciśnienie 1016 hPa
 • Wiatr N 24 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

43
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Lekko zanieczyszczone
pm 2.5
103% normy
pm 10
77% normy
Jutro 5°C -3°C
Piątek 6°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody. Ciepła wiosna? Jeszcze nie

Po kilku ciepłych dniach (do 16 stopni Celsjusza) nadejdzie ochłodzenie, a temperatury mogą spaść nawet do zera.

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia jest w zasięgu wyżu znad Uralu, na pozostałym obszarze dominuje rozległy niż z rejonu Zatoki Biskajskiej. Polska jest na skraju wspomnianego niżu, w strefie mało aktywnego frontu ciepłego, za którym napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Reklama

W niedzielę w północnej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opady deszczu, od zachodu stopniowo zanikające. Na Pomorzu początkowo lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 m. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu rozpogodzeniami, a słabe opady deszczu możliwe tylko na szczytach Karpat. Temperatura maksymalna od 8 st. na krańcach północno-wschodnich, około 13 st. w centrum, do 15 st. na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, w rejonach podgórskich w porywach do 60 km/h, w Sudetach do 65 km/h, w Karpatach do 80 km/h. Wiatr południowo-wschodni, jedynie w rejonach podgórskich Karpat południowy.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9 st. do 16 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni i południowy. Porywy wiatru: na wschodzie do 55 km/h, w rejonach podgórskich Karpat i Sudetów do 65 km/h, na szczytach Sudetów do 85 km/h, a w wysoko w Karpatach do 100 km/h.

Podobne temperatury utrzymają się przez cały tydzień. Dopiero w następny weekend spadną nawet do 0 st. na północnym wschodzie. 

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama