Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:03

06:17 19:03

10:09 03:36

3°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 1°C
  • Ciśnienie 1017 hPa
  • Wiatr SSE 9 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
46% normy
pm 10
28% normy
Jutro 15°C 7°C
Sobota 11°C 2°C

Prognoza pogody: Chłodne polarne powietrze nad Polską

IMGW informuje, że przeważający obszar kontynentu jest w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku, jedynie Europa Północna znajduje się pod wpływem niżów znad Islandii i zachodniej Rosji, którym towarzyszą fronty atmosferyczne. Polska jest w zasięgu klina wyżowego znad Atlantyku, w chłodnym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie wolno spada.

W czwartek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy kraju okresami duże i tam miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st. C do 23 st. C na południu, chłodniej na Mazurach, Suwalszczyźnie i miejscami nad morzem (nawet 16 st. C). Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem dość silny i silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu kraju miejscami rozpogodzenia. W północnej połowie kraju przelotne opady deszczu, na Pomorzu miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana suma opadów deszczu miejscami na Pomorzu do 20 mm. Temperatura minimalna od 10st. C do 14 st. C, chłodniej w kotlinach górskich od 7st. C do 10st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w północnej połowie kraju okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Nad morzem wiatr dość silny i okresami silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Reklama

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie w północnej połowie kraju, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18 st. C do 23-25 st. C na południu, chłodniej na Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu, Podhalu oraz miejscami na Pomorzu od 15 st. C do 17 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich.

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama