Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:06

07:12 17:28

13:10 20:37

11°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr SSW 9 km/h
35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
85% normy
pm 10
58% normy
Jutro 19°C 11°C
Piątek 16°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody. Chłodna i deszczowa druga połowa tygodnia

Środa praktycznie w całym kraju upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu. Nieco lepsza sytuacja będzie w czwartek, jednak już w piątek deszczu będzie się można spodziewać na północy kraju. Temperatura wahać się będzie od 14 do 18 stopni Celsjusza.

W środę w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. W województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim możliwe przelotne opady deszczu, a na szczytach Tatr mogą wystąpić opady śniegu - prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 5-10 cm. 

Reklama

Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na południu kraju, przez 16 stopni na zachodzie, w centrum i północy, do 18 stopni na wschodzie Polski.

Wiatr umiarkowany, okresami porywisty. W szczytowych partiach Sudetów i Tatr porywy wiatru do 70 km/h. Dodatkowo w Tatrach wiatr może powodować zawieje śnieżne.

Czwartek

W czwartek sytuacja nieco się poprawi. W całym kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, jednak nie prognozuje się opadów deszczu.

Będzie niestety nieco chłodniej. Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza w centrum oraz na południu i północy Polski, przez 15 stopni na wschodzie, do 16 stopni na zachodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich.

Piątek

W piątek w całym kraju utrzymywać się będzie spore zachmurzenie, a mieszkańcy województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego mogą się spodziewać przelotnych opadów deszczu.

Praktycznie w całym kraju słupki rtęci wzrosną do maksymalnie 16 stopni Celsjusza. Nieco cieplej w Katowicach, Krakowie i Kielcach (17 stopni) i we Wrocławiu (18 stopni).

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje