Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:47

4:16 21:01

18:132:50

10°C
 • Zachmurzenie umiarkowane
 • Odczuwalna 10°C
 • Ciśnienie 1015 hPa
 • Wiatr W 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

15
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
35% normy
pm 10
23% normy
Jutro 20°C 12°C
Środa 25°C 16°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Burze i silny wiatr nad Polską

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują wyże znad Atlantyku i Rosji, jedynie Wyspy Brytyjskie, Skandynawia oraz częściowo Europa centralna i Bałkany znajdują się pod wpływem niżów. Wschodnia część Polski jest w klinie wyżowym, a nad pozostałą część kraju nasunie się zatoka niżowa z frontem atmosferycznym. Nad wschodnią część kraju z południa napływać będzie ciepła, polarno-morska masa powietrza, nad zachodnią część kraju nieco chłodniejsza masa powietrza z zachodu.

W środę na wschodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów do 25 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. na północnym zachodzie do około 27 st. na północnym wschodzi i do 30 st. miejscami na południowym wschodzie, południu i w centrum. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, na zachodzie i w centrum kraju skręcający na kierunki zachodnie. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

Reklama

W nocy na krańcach zachodnich i wschodnich Polski zachmurzenie małe i umiarkowane i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, początkowo możliwe burze. Rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura minimalna od 12 do 17 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu miejscami umiarkowany, z kierunków zachodnich, na wschodzie Polski południowo-wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

W czwartek we wschodniej połowie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze, od zachodu stopniowo zanikające. Na południowym wschodzie wysokość opadów w burzach do 20 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23 st. na północny do 27 st. w centrum i do 29 st. miejscami na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama