Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:53

07:19 15:28

13:35 22:35

1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 1023 hPa
  • Wiatr ESE 18 km/h
38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
90% normy
pm 10
57% normy
Jutro 0°C -4°C
Czwartek 0°C -8°C

Prognoza pogody: Aura się popsuje. Burze i opady deszczu

W najbliższych dniach pogoda w Polsce będzie kapryśna. Choć termometry nadal pokażą w okolicach 20-25 stopni Celsjusza, przez większość regionów przejdą burze. Prognozowane są też przelotne opady deszczu. Zobacz szczegółową prognozę poniżej.

Jak informuje IMGW, zachodnia i częściowo środkowa Europa oraz krańce wschodnie kontynentu znajdują się pod wpływem wyżów. Pozostała część Europy jest w zasięgu niżów znad Mórz Norweskiego i Barentsa oraz płytkich układów niskiego ciśnienia znad rejonu Morza Śródziemnego wraz z układami frontów atmosferycznych.

Polska południowo-wschodnia jest w zasięgu zatoki niżowej związanej z niżem znad Skandynawii, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Nad pozostałą częścią kraju od zachodu rozbudowuje się klin wyżu znad Zatoki Biskajskiej. Południowo-wschodnia część kraju pozostaje w gorącej i wilgotnej masie powietrza pochodzenia zwrotnikowego, nad pozostały obszar napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Reklama

Prognoza na wtorek, 20 sierpnia

We wtorek na zachodzie, w centrum i na południu kraju zachmurzenie duże. Miejscami przelotnie popada, na Dolnym Śląsku prognozowane także burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. 

Termometry pokażą w okolicach 24 stopni nad morzem, a 25-26 stopni na przeważającym obszarze kraju. Najcieplej będzie na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu - tam słupki rtęci pokażą nawet 28 kresek.

Wiatr słaby i umiarkowany. W czasie burz porywy do 60 km/h.

Prognoza na środę, 21 sierpnia

Środa w większości regionów zapowiada się pochmurna i burzowa.

Burze z piorunami prognozowane są w pasie od Podlasia, przez centrum, aż po Dolny Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie. Na północy Polski zachmurzenie duże. Trochę więcej słońca na zachodzie kraju.

Temperatura maksymalna od 19-21 stopni Celsjusza na północy, w centrum i na południu kraju, przez 22-23 stopnie na zachodzie, do 25 stopni na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Prognoza na czwartek, 22 sierpnia

W czwartek w całym kraju rozpogodzi się. Będzie przeważnie słonecznie, jedynie z przejściowymi zachmurzeniami.

Temperatury od 22 stopni Celsjusza nad morzem, Warmii i Mazurach oraz Podlasiu, przez 23-24 stopnie w centralnej i południowej Polsce, do 25-26 stopni na zachodzie kraju. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach -> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy