Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:21

07:10 17:31

17:45 06:35

9°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1017 hPa
  • Wiatr S 7 km/h
37
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
88% normy
pm 10
69% normy
Jutro 17°C 7°C
Piątek 10°C 5°C

​Prognoza pogoda: Przed nami ciepły (jak na listopad) tydzień

Od poniedziałku do piątku temperatura w Polsce w ciągu dnia będzie się utrzymywać na poziomie kilkunastu stopni. Spodziewane są opady deszczu - w większości przelotne.

Polska znalazła się pod wpływem przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju układu frontów atmosferycznych związanym z niżem znad Morza Norweskiego. Napływa polarnomorskie powietrze, przejściowo ciepłe.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatury od 10 stopni Celjsusza na północnym wschodzie do 14 st. w centrum i 15 st. na zachodzie. 

Wiatr na północnym wschodzie słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany, porywisty, a na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich.

Reklama

We wtorek w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temp. maks. od 10 st. na północnym wschodzie do 13 st. w centrum i 14 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, a na wybrzeżu do 70 km/h, z kierunków zachodnich.

W środę temperatury się wyrównają: w całym kraju będą się utrzymywać na poziomie 13-14 stopni. Przelotnie padać powinno wszędzie oprócz południowej Polski.

W czwartek synoptycy spodziewają się solidnych opadów deszczu na Pomorzu, Warmii, Mazurach i w Podlaskiem. Przelotnie padać może również w woj. zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim. W centralnej i północnej części kraju temperatury na poziomie 12 stopni, a na zachodzie i południu przeważnie 13 stopni. Najcieplej będzie w Rzeszowie i Krakowie - 14 stopni, zza chmur powinno także wyjrzeć słońce.

W piątek zachmurzenie przejściowe z temperaturami od 10 stopni na północnym wschodzie do 14 stopni na Śląsku i Dolnym Śląsku. Nie powinno padać.

Spadku temperatur można się spodziewać dopiero w sobotę.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: prognoza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL