Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:13

06:32 18:20

18:05 03:20

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 11°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr E 11 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
45% normy
pm 10
30% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 15°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza: Od wtorku załamanie pogody

Poniedziałek zapowiada się dość ciepło i w przeważającej części kraju słonecznie. Niestety od wtorku czeka nas pogorszenie pogody. Będzie chłodno, pochmurno i deszczowo. Wysoko w Tatrach może spaść śnieg.

IMGW informuje, że Europa Południowa i Wschodnia znajduje się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże. Polska wschodnia znajduje się na skraju wyżu znad zachodniej Rosji, zaś zachodnie obszary kraju dostają się pod wpływ niżu znad Morza Norweskiego. 

Reklama

W poniedziałek popołudniu na zachodzie kraju zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Zalegające nad Polską powietrze polarne kontynentalne stopniowo od zachodu jest wypierane przez napływające powietrze polarne morskie.

Poniedziałek

W poniedziałek na wybrzeżu, Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, na zachodzie Kujaw i na Dolnym Śląsku przed południem spodziewane jest zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Po południu od zachodu następował będzie wzrost zachmurzenia do całkowitego.

Na pozostałym obszarze Polski niebo będzie bezchmurne. Rano w Małopolsce, na Podkarpaciu i południowym Mazowszu, w dolinach rzecznych i kotlinach górskich, miejscami wystąpią mgły, Lokalnie widzialność będzie ograniczona do 200 m. 

Najwyższa temperatura spodziewana jest w rejonie Wrocławia. Termometry pokażą tam 20 kresek powyżej zera. Najchłodniej będzie w Białymstoku (14 stopni) i Lublinie (15 stopni). 

Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków południowych. Na zachodzie Polski porywy wiatru do 55 km/h, a na Pomorzu, wybrzeżu i Przedgórzu Sudeckim do 65 km/h.

Wtorek

We wtorek w południowo-wschodniej części kraju wystąpi zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. W północno-zachodniej połowie Polski spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami.

W całym kraju będzie padać. Wysoko w Tatrach możliwe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. 

Będzie też chłodniej niż w poniedziałek. Najniższa temperatura - 11 stopni Celsjusza - wystąpi w rejonie Białegostoku. 12 kresek powyżej zera pokażą termometry w Lublinie i Rzeszowie. Najcieplej będzie w północno-zachodniej części Polski. W Szczecinie temperatura wyniesie 16 stopni. 

Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy i południowo-zachodni, od zachodu skręcający na zachodni. Porywy wiatru: na wybrzeżu do 60 km/h, a wysoko w Karpatach początkowo do 80 km/h.

Środa

Środa w całym kraju zapowiada się pochmurno i deszczowo. 

Temperatura będzie się wahać od 13 stopni Celsjusza w północno-wschodniej części Polski do 15 kresek powyżej zera na Dolnym Śląsku. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne