Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:01

07:21 15:27

02:39 14:47

1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 999 hPa
  • Wiatr WSW 20 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
47% normy
pm 10
29% normy
Jutro 4°C 3°C
Czwartek 5°C -2°C

Prognoza: Nadciąga ochłodzenie i załamanie pogody

Po fali upałów nadciąga pogorszenie pogody. W czwartek w całym kraju prognozujemy opady deszczu, a w piątek znacznie się ochłodzi - na termometrach zobaczymy zaledwie 15 stopni Celsjusza. Załamanie nie potrwa jednak długo, bo już w weekend będziemy cieszyć się słońcem.

Europa zachodnia jest pod wpływem wyżu znad Atlantyku, na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże. Polska znajduje się w zasięgu niżu, którego ośrodek przemieszcza się znad południowej Skandynawii nad Zatokę Botnicką. Przez Polskę z północnego zachodu na południowy wschód przemieszcza się front chłodny, za którym napływa chłodna, polarnomorska masa powietrza.

 Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosło.

W czwartek w całym kraju zachmurzenie umiarkowane z większymi przejaśnieniami. Wszędzie spodziewane są także przelotne opady deszczu. Miejscami wystąpią burze, głównie na wschodzie i południu Polski. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 20 mm.

Reklama

Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Pomorzu, w woj. zachodniopomorskim, lubuskim i w Wielkopolsce, 20 st. na Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, 21 stopni Celsjusza w woj. łódzkim, świętokrzyskim i na Śląsku. 22 st. na Podlasiu i w Małopolsce, 23 st. C. na Mazowszu i Lubelszczyźnie, do 24 st. na Podkarpaciu.

Wiatr umiarkowany, porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. Na Pomorzu porywy wiatru do 65 km/h, na wybrzeżu do 85 km/h, a w burzach do 70 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane, na północy, wschodzie i w centrum Polski okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna od 9 do 12 st., a na wybrzeżu nieco cieplej, do 14 st.

Wiatr na południu kraju słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu do 85 km/h, zachodni.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na południu Polski zachmurzenie małe. Na Pomorzu i w woj. warmińsko-mazurskim prognozujemy przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna od zaledwie 15 stopni Celsjusza na Warmii i Mazurach, Podlasiu, woj. świętokrzyskim i na Lubelszczyźnie, 16 st. w woj. łódzkim i na Śląsku, 17 st. w woj. kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce, na Mazowszu, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, do 18 stopni w woj. pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Wiatr umiarkowany, na zachodzie, północy i w centrum okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, na wybrzeżu do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Słoneczna pogoda powróci w sobotę - na zachodzie kraju niebo będzie bezchmurne, a w pozostałych regionach prognozujemy zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza na Warmii i Mazurach, 19 st. na Lubelszczyźnie, 20 stopni na Pomorzu i Podlasiu, 21 st. na Mazowszu, w woj. kujawsko-pomorskim, łódzkim, w Wielkopolsce, w woj. świętokrzyskim, Małopolsce, na Śląsku i Podkarpaciu, 22 st. w woj. zachodniopomorskim i na Dolnym Śląsku, do 23 st. C. w woj. lubuskim.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL