Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:20

04:57 20:27

23:47 14:34

15°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr N 2 km/h
13
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
31% normy
pm 10
24% normy
Jutro 22°C 13°C
Wtorek 23°C 14°C

Prognoza na wtorkową noc. Ostrzeżenia przed opadami śniegu

Najbliższa noc będzie pochmurna z przelotnymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, a miejscami śniegu - informuje synoptyk IMGW-PIB Anna Woźniak. Lokalnie mogą się również tworzyć mgły, które, ze względu na niską temperaturę, mogą powodować oblodzenia.

Według prognoz IMGW najbliższej nocy spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a miejscami - głównie na południowym zachodzie kraju i w górach - będzie padał śnieg.

- W Sudetach spodziewamy się przyrostu pokrywy śnieżnej nawet o siedem cm, a w Karpatach miejscami o 10 cm - przekazała Anna Woźniak.

Ostrzeżenia przed opadami śniegu

Woźniak dodała, że Instytut wydał ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące intensywnych opadów śniegu dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego i jeszcze we wtorek planowane jest wydanie ostrzeżeń dotyczących intensywnych opadów śniegu dla regionu karpackiego.

Synoptyk ostrzegła również, że najbliższej nocy mogą lokalnie tworzyć się mgły, które będą ograniczały widzialność do 300 metrów. Zaznaczyła, że ze względu na niską temperaturę powietrza, która na północnym wschodzie wyniesie od -1 do 1 st. C, a w rejonach podgórskich nawet ok. -3 st. C, mgły mogą być lokalnie marznące.

Reklama

- Podobnie jak po opadach, które będą występować lokalnie, mogą się tworzyć oblodzenia mokrych nawierzchni dróg i chodników - przekazała.

W nocy spodziewany jest wiatr z kierunków północnych, na wschodzie kraju porywisty. Wysoko w górach porywy wiatru będą powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje