Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:09

07:31 16:03

12:01 01:23

-1°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr SE 13 km/h
56
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
145% normy
pm 10
115% normy
Jutro 5°C 1°C
Sobota 6°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

​Prognoza na weekend: Wichury ustaną

Wiejący w Polsce silny wiatr będzie z biegiem godzin się uspokajał. Obecnie nie ma już żadnych ostrzeżeń IMGW dotyczących nawałnic.

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia znajduje się pod wpływem wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują rozległe niże z frontami atmosferycznymi, z ośrodkami nad Islandią i zachodnią Rosją. Polska jest na skraju niżu znad Rosji. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Reklama

W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, możliwe lokalne burze zwłaszcza na północy. Temperatura maksymalna od 10 do 14 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany, zachodni, lokalnie dość silny i porywisty. Porywy wiatru do 60 km/h, w obszarach podgórskich i w górach do 80 km/h. 

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe, przelotne opady deszczu, wysoko w górach opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 5 st. na wschodzie do 9 st. na zachodzie, na wybrzeżu lokalnie do 11 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza na zachodzie i północy kraju przelotne opady deszczu, wysoko w Tatrach możliwe opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od 10 do 13 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, lokalnie na północy i zachodzie porywisty, z kierunków zachodnich.

W niedzielę wciąż pochmurno, do tego przelotne opady deszczu w całym kraju. Słupek rtęci wskaże od 8 stopni na Podlasiu, Warmii i Mazurach do 13 stopni na Dolnym Śląsku.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama