Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:16

04:22 20:58

21:34 04:14

17°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr SSW 7 km/h
38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
92% normy
pm 10
61% normy
Jutro 25°C 13°C
Wtorek 20°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza na weekend: W Tatrach zimno i spadnie śnieg

Pogoda na weekend nie zapowiada się obiecująco. Mieszkańcy całej Polski powinni pamiętać o parasolach, bo synoptycy zapowiadają intensywne opady deszczu, a na południu nawet deszczu ze śniegiem i niskie temperatury. Spodziewane są również obfite opady śniegu w Tatrach, gdzie pokrywa śnieżna powiększy się do 35 cm.

IMGW informuje, że opady deszczu będą oscylować między 25 a 40 mm. Lokalnie liczba ta może wzrosnąć do 50 mm.

Reklama

W piątek w całym kraju będzie pochmurno i deszczowo. Najcieplej będzie we Wrocławiu i w Warszawie, gdzie słupki rtęci wskażą 12 stopni. Najzimniej - w Szklarskiej Porębie, gdzie temperatura może spaść nawet do 3 stopni. Niewiele cieplej w Karpaczu - temperatura wyniesie tam 4 stopnie. W Tatrach temperatura będzie bardzo podobna, w ciągu całego dnia będzie oscylować między 2 a 7 stopniami Celsjusza

W nocy z piątku na sobotę temperatura obniży się. W stolicy termometry pokażą 4 stopnie, na Pomorzu - 6, a w Tatrach tylko 1. W Beskidach za to będzie znacznie cieplej - tam temperatura nie powinna spaść poniżej 7 stopni Celsjusza. Wiatr w całym kraju niezbyt silny, na Pomorzu prędkość sięgnie 25 km/h, w Warszawie - 15 km/h, a w Tatrach 22 km/h.

Sobota

W sobotę warunki pogodowe będą podobne. Najzimniej będzie w Szklarskiej Porębie - tylko 3 stopnie, a najcieplej w Łebie i Międzyzdrojach, gdzie termometry wskażą 12 stopni Celsjusza. W całym kraju będzie intensywnie padało, możliwe są chwilowe przejaśnienia. Dodatkowo w Tatrach spadnie śnieg z deszczem. W Szklarskiej Porębie można się za to spodziewać mocniejszych podmuchów wiatru - do 76 km/h, co spowoduje, że temperatura odczuwalna będzie jeszcze niższa.

Sobotniej nocy opady deszczu osłabią się, a okresowo - w Małopolsce - mogą chwilowo ustać. Niebo będzie jednak pochmurne. Wiatr niezbyt silny, nad morzem dochodzący do 20 km/h.

Niedziela

Niedziela może przynieść przejaśnienia na północy Polski. Dalej będzie jednak zimno - 11 stopni we Wrocławiu, 9 w centralnej Polsce, a ponownie najzimniej będzie w w Szklarskiej Porębie - tylko 3 stopnie i w Zakopanem, gdzie słupki rtęci pokażą 4 stopnie. W Zakopanem - podobnie jak w całych Tatrach - można spodziewać się opadów śniegu, którego pokrywa zwiększy się do 35 cm, a wilgotność powietrza wyniesie ponad 80 proc. Turyści mogą zatem przygotowywać się na białe szaleństwo na nartach i snowboardach.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama