Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:28

07:13 17:26

18:16 08:59

10°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr WSW 35 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
25% normy
pm 10
18% normy
Jutro 9°C 2°C
Niedziela 10°C 1°C

Prognoza na weekend. Pogoda nie będzie rozpieszczać

Pogoda w weekend zdecydowanie nie będzie rozpieszczać. Synoptycy zapowiadają sporo opadów prawie w całym kraju. Słońce na dłużej przebije się przez chmury dopiero w niedzielę, ale nadal będzie chłodno. Zobacz szczegółową prognozę na najbliższe dni.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, za pierwszym frontem, który w czwartek przeszedł przez Polskę, będzie szedł następny, który przyniesie kolejną falę chłodnego powietrza, szczególnie na północy i na wschodzie kraju.

- Taka aura - raczej o charakterze późnojesiennym - będzie nam towarzyszyć do wtorku. Dopiero później wkroczy do nas cieplejsze powietrze - przewiduje synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski.

Prognoza na piątek

W piątek niemal w całej Polsce prognozowane są opady deszczu i spore zachmurzenie. Na Bałtyku sztorm, a także zimny i porywisty wiatr.

Reklama

Temperatura od około 9 stopni Celsjusza na północy i północnym-wschodzie, do około 10-11 stopni w pozostałych regionach. W woj. zachodniopomorskim termometry mogą pokazać trochę więcej, bo 12 kresek powyżej zera.

Nie będzie padać jedynie na Śląsku, Dolnym Śląsku i w Małopolsce.

Prognoza na sobotę

W sobotę temperatura podobna jak w piątek. Na północno-wschodnich krańcach kraju termometry pokażą 9 stopni Celsjusza. W centralnej, zachodniej i południowej Polsce około 10-11 stopni. 

W pasie od Pomorza, przez Warmię, Mazowsze i Lubelszczyznę nadal prognozowane opady deszczu i sporo chmur. Nieco więcej przejaśnień w Małopolsce, na Śląsku, w Lubuskiem, Wielkopolsce i na Pomorzu Zachodnim.

Prognoza na niedzielę

W niedzielę zdecydowanie mniej deszczu i więcej słońca, ale temperatura w wielu regionach spadnie i nie przekroczy 10 stopni Celsjusza.

Najchłodniej będzie w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim i mazowieckim, gdzie termometry pokażą tylko 8 kresek powyżej zera. W pozostałych regionach około 9-10 stopni.

Przelotne opady deszczu prognozowane są jedynie na Podlasiu i Warmii. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy