Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:39

07:14 17:26

14:10 21:37

19°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr W 22 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
50% normy
pm 10
34% normy
Jutro 16°C 11°C
Sobota 15°C 7°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza na weekend. Czeka nas załamanie pogody

Na prawdziwą złotą, polską jesień będziemy musieli jeszcze poczekać. Weekend przyniesie załamanie pogody. Będzie pochmurno, deszczowo i chłodno.

Jak informuje IMGW, Europa centralna i północna jest pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Północnym, zachodnią Polską, Skandynawią oraz Alpami wraz z układami frontów atmosferycznych. Jedynie wschodnia oraz zachodnia część kontynentu jest w zasięgu wyżów. 

Reklama

Polska jest pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieszcza się znad wschodnich Niemiec, przez zachodnią Polskę nad Bałtyk oraz układu frontów atmosferycznych z nim związanych. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrze, jedynie nad południowy zachód kraju napływać zacznie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Piątek

W piątek (25 września) w centralnej i wschodniej części kraju będzie jeszcze ciepło. Na Podkarpaciu i na Mazowszu termometry pokażą 25 stopni Celsjusza. Na ścianie wschodniej mogą też wystąpić burze.

Z kolei od zachodu nadciąga front, który przyniesie zachmurzenie, opady deszczu i ochłodzenie. W rejonie Zielonej Góry temperatura wyniesie 18 stopni, a w okolicy Wrocławia i Szczecina 19 kresek powyżej zera.

Sobota

Sobota (26 września) już w całym kraju zapowiada się pochmurno i z opadami deszczu. Przejaśnień można spodziewać się jedynie na Podlasiu.

Termometry pokażą od 14 stopni w rejonie Zielonej Góry, przez 16-18 stopni w centrum kraju, do 24 kreski powyżej zera w rejonie Białegostoku i Olsztyna.

Niedziela

W niedzielę (27 września) temperatura jeszcze spadnie. Najchłodniej będzie w rejonie Zielonej Góry - zaledwie 10 stopni Celsjusza, a najwyższą temperaturę - 19 kresek powyżej zera - pokażą termometry w rejonie Gdańska, Olsztyna i Białegostoku. 

W całym kraju będzie padał deszcz.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne