Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:59

5:25 19:55

1:5523:25

26°C
 • Częściowo słonecznie
 • Odczuwalna 28°C
 • Ciśnienie 1019 hPa
 • Wiatr N 4 km/h
 • Dla biegaczy
  8
  Znakomite

  Znakomita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Warunki pogodowe powodują umiarkowaną aktywność komarów
27
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
65% normy
pm 10
43% normy
Jutro 27°C 16°C
Poniedziałek 29°C 18°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza: Na razie słonecznie, w weekend załamanie pogody

Przez kilka najbliższych dniach pogoda będzie nam sprzyjać. Słońca w żadnym regionie nie zabraknie, deszczu będzie jak na lekarstwo, a termometry będą wskazywać wysokie wartości sięgające nawet 23-24 stopni Celsjusza. Załamanie pogody spodziewane jest dopiero pod koniec tygodnia. W sobotę i w niedzielę nad Polskę nadciągną chmury, z których popada deszcz, a miejscami nawet zagrzmi. Wyraźnie się ochłodzi...

Wrzesień jest dla nas bardzo łaskawy i przynajmniej jak na razie nic nie wskazuje na to, żeby miało się to drastycznie zmienić. Co najmniej do piątku będziemy korzystać z uroków pięknego babiego lata.

Reklama

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, napływa do nas coraz cieplejsze powietrze. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1023 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Poniedziałek do końca dnia na ogół pogodny i bardzo ciepły.  Najcieplej ma być na zachodzie, gdzie termometry wskażą nawet do 24 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej na Pomorzu - maksymalnie do 21 stopni Celsjusza. Słońca w żadnym regionie nie zabraknie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Wtorek również upłynie pod znakiem korzystnej aury w całej Polsce. Słońce znów będzie wygrywać z chmurami i padać raczej nigdzie nie powinno. Nadal ciepło. Termometry będą wskazywać maksymalnie do 23 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być na zachodzie kraju. Nieco chłodniej jedynie na krańcach północno-wschodnich - do 20 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Środa również nas nie rozczaruje. Ciepła i bardzo słoneczna aura się utrzyma. Chmury będą pojawiać się jedynie miejscami i sporadycznie. Wartości na termometrach nadal wysokie. Najcieplej - podobnie jak w dniach poprzednich - na zachodzie kraju. We Wrocławiu ma być nawet do 23 stopni Celsjusza. Odrobinę chłodniej jedynie na Podlasiu oraz na Pomorzu Gdańskim - maksymalnie do 19 stopni Celsjusza. Parasole raczej się nie przydadzą, bo deszcz nie jest spodziewany. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.


Prognozy na czwartek są wręcz wyśmienite. Niebo niemal nad całym krajem będzie wręcz bezchmurne, a promiennego słońca nigdzie nie zabraknie. Chłód poczują jedynie mieszkańcy Pomorza i Podlasia - tam ma być maksymalnie do 19-20 stopni Celsjusza, w pozostałych regionach temperatura przekroczy 20 stopni Celsjusza. Biegunem ciepła ponownie będzie Wrocław, gdzie ma być nawet do 23 stopni Celsjusza. Bezdeszczowa aura ma się utrzymać do końca dnia. Powieje na ogół słaby i umiarkowany wiatr.

Piątek również powita nas słońcem, ale chmur będzie znacznie więcej niż w czwartek. Korzystne wartości również się utrzymają. Tym razem najcieplej będzie w Szczecinie - maksymalnie do 23 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Białymstoku, Lublinie oraz w Kielcach - maksymalnie do 20 stopni Celsjusza. Padać raczej nie powinno. Powieje umiarkowany wiatr.


Sobota przyniesie załamanie pogody niemal w całym kraju. Słonecznie będzie jedynie na Pomorzu Gdańskim oraz Pomorzu Zachodnim. Niebo nad pozostałymi regionami kraju przykryją gęste chmury, z który popada deszcz, lokalnie - zwłaszcza na południu - intensywny. Dodatkowo nad Małopolską mogą też przejść burze. Wartości na termometrach nieco niższe. Najchłodniej ma być w Lublinie - maksymalnie do 18 stopni Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu - maksymalnie do 23 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

 

Niedziela również upłynie pod znakiem aury kapryśnej. Czasem zaświeci słońca, a czasem popada. Najbardziej deszczowo ma być na krańcach południowych oraz północno-wschodnich. Im bardziej na zachód, tym pogodniej i słonecznie. Wyraźnie się ochłodzi. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 15 stopni Celsjusza  w Olsztynie do 19 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

Jeszcze mocniejsze uderzenie chłodu odczujemy w przyszły poniedziałek. W Olsztynie oraz w Białymstoku termometry mają wskazywać w ciągu dnia zaledwie 11 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być na zachodzie kraju. We Wrocławiu, Poznaniu oraz w Szczecinie - maksymalnie do 17 stopni Celsjusza. Na południu, w centrum, na północnym-wschodzie oraz na zachodzie spodziewane są opady deszczu, głównie o charakterze przelotnym. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz duże, ale niemal  wszędzie - poza północnym-wschodem - można liczyć na przejaśnienia. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje