Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:41

6:20 18:37

17:321:00

17°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 17°C
 • Ciśnienie 1017 hPa
 • Wiatr SSE 6 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

55
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
142% normy
pm 10
110% normy
Jutro 18°C 9°C
Niedziela 17°C 12°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza na początek wakacji. Wiemy, kiedy wrócą upały

Najbliższy tydzień upłynie pod znakiem kapryśnej pogody. Prognozujemy deszcz, burze i dość niskie - jak na czerwiec - temperatury. Ale są dobre informacje. Już 30 czerwca do Polski wrócą upały. Na termometrach zobaczymy nawet 30 stopni Celsjusza!

Najbliższy weekend zapowiada się deszczowo i burzowo. Będzie chłodno - zaledwie 16 stopni. Od poniedziałku pogoda delikatnie się poprawi. Ale jednak przez cały tydzień będzie daleka od ideału.

Reklama

Pierwszy dzień wakacji zapowiada się fatalnie dla mieszkańców południa. Od Wrocławia aż po Rzeszów będzie lało, a niebo zasłonią ciemne chmury. Opady prognozujemy także w woj. świętokrzyskim, zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim i łódzkim. W pozostałych województwach pogodnie i dość słonecznie.

Różnice temperatur będą ogromne. Od 17 stopni na Podkarpaciu i na Śląsku, 19 w Krakowie i na Dolnym Śląsku, 22 w Kielcach, 24-25 na Lubelszczyźnie, Mazowszu, Podlasiu, Warmii i Mazurach, Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i w Wielkopolsce, do 26-27 stopni w Zielonej Górze i Łodzi.

Pogoda w drugi dzień wakacji także nie będzie nas zachwycać. Na wschodzie, południu, w Bydgoszczy i Zielonej Górze zachmurzenie będzie duże. W pozostałych regionach umiarkowane. Opady deszczu prognozujemy na Warmii i Mazurach, Mazowszu, w woj. łódzkim, na Śląsku, w woj. świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Temperatura maksymalna od 18 stopni w Krakowie, 19 na Śląsku i w stolicy, 20 w Olsztynie i Bydgoszczy, do 21-23 st. C. w pozostałych województwach.

Od 29 czerwca pogoda zacznie się zdecydowanie poprawiać. Tego dnia prawie w całej Polsce niebo będzie bezchmurne, a temperatury pójdą w górę. Na termometrach zobaczymy od 23 stopni na Śląsku, w Małopolsce i na Mazowszu, 24 na Podkarpaciu i Warmii i Mazurach, 25 st. C. na Podlasiu i Lubelszczyźnie, 26 na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim i na Dolnym Śląsku, do 27-28 st. w Łodzi, w Wielkopolsce, w Zielonej Górze i Szczecinie.

Lato i wysokie temperatury wrócą do Polski 30 czerwca. Na północy i zachodzie niebo będzie bezchmurne, w pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane i małe. Temperatura maksymalna od 26 stopni na Warmii i Mazurach, na Podkarpaciu i na Śląsku, 27 kresek na Pomorzu, Podlasiu, w woj. kujawsko-pomorskim, na Mazowszu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce, do 28-29 st. C. w pozostałych regionach.

Pierwszy dzień lipca prawie w całej Polsce będzie pogodny i ciepły. Zachmurzenie duże i intensywne opady prognozujemy tylko w Szczecinie i na Warmii i Mazurach. Przelotny deszcz także na Mazowszu, w Wielkopolsce i w woj. lubuskim. Zagrzmi na południu.

Temperatura maksymalna od 21 stopni w woj. zachodniopomorskim, 27-28 w centrum, na wschodzie, północy i południu do 29-30 stopni w Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi.

Kolejne dni też upalne - na termometrach zobaczymy do 30 stopni Celsjusza. Ale będzie tez burzowo, zagrzmi w całej Polsce.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama