Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 23:08

5:26 19:44

9:291:00

12°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 10°C
 • Ciśnienie 1016 hPa
 • Wiatr NNW 13 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  9
  Bardzo dobre

  Warunki atmosferyczne stwarzają znikome ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

22
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
53% normy
pm 10
36% normy
Jutro 19°C 7°C
Poniedziałek 23°C 9°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza na początek wakacji. Wiemy, kiedy wrócą upały

Najbliższy tydzień upłynie pod znakiem kapryśnej pogody. Prognozujemy deszcz, burze i dość niskie - jak na czerwiec - temperatury. Ale są dobre informacje. Już 30 czerwca do Polski wrócą upały. Na termometrach zobaczymy nawet 30 stopni Celsjusza!

Najbliższy weekend zapowiada się deszczowo i burzowo. Będzie chłodno - zaledwie 16 stopni. Od poniedziałku pogoda delikatnie się poprawi. Ale jednak przez cały tydzień będzie daleka od ideału.

Reklama

Pierwszy dzień wakacji zapowiada się fatalnie dla mieszkańców południa. Od Wrocławia aż po Rzeszów będzie lało, a niebo zasłonią ciemne chmury. Opady prognozujemy także w woj. świętokrzyskim, zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim i łódzkim. W pozostałych województwach pogodnie i dość słonecznie.

Różnice temperatur będą ogromne. Od 17 stopni na Podkarpaciu i na Śląsku, 19 w Krakowie i na Dolnym Śląsku, 22 w Kielcach, 24-25 na Lubelszczyźnie, Mazowszu, Podlasiu, Warmii i Mazurach, Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i w Wielkopolsce, do 26-27 stopni w Zielonej Górze i Łodzi.

Pogoda w drugi dzień wakacji także nie będzie nas zachwycać. Na wschodzie, południu, w Bydgoszczy i Zielonej Górze zachmurzenie będzie duże. W pozostałych regionach umiarkowane. Opady deszczu prognozujemy na Warmii i Mazurach, Mazowszu, w woj. łódzkim, na Śląsku, w woj. świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Temperatura maksymalna od 18 stopni w Krakowie, 19 na Śląsku i w stolicy, 20 w Olsztynie i Bydgoszczy, do 21-23 st. C. w pozostałych województwach.

Od 29 czerwca pogoda zacznie się zdecydowanie poprawiać. Tego dnia prawie w całej Polsce niebo będzie bezchmurne, a temperatury pójdą w górę. Na termometrach zobaczymy od 23 stopni na Śląsku, w Małopolsce i na Mazowszu, 24 na Podkarpaciu i Warmii i Mazurach, 25 st. C. na Podlasiu i Lubelszczyźnie, 26 na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim i na Dolnym Śląsku, do 27-28 st. w Łodzi, w Wielkopolsce, w Zielonej Górze i Szczecinie.

Lato i wysokie temperatury wrócą do Polski 30 czerwca. Na północy i zachodzie niebo będzie bezchmurne, w pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane i małe. Temperatura maksymalna od 26 stopni na Warmii i Mazurach, na Podkarpaciu i na Śląsku, 27 kresek na Pomorzu, Podlasiu, w woj. kujawsko-pomorskim, na Mazowszu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce, do 28-29 st. C. w pozostałych regionach.

Pierwszy dzień lipca prawie w całej Polsce będzie pogodny i ciepły. Zachmurzenie duże i intensywne opady prognozujemy tylko w Szczecinie i na Warmii i Mazurach. Przelotny deszcz także na Mazowszu, w Wielkopolsce i w woj. lubuskim. Zagrzmi na południu.

Temperatura maksymalna od 21 stopni w woj. zachodniopomorskim, 27-28 w centrum, na wschodzie, północy i południu do 29-30 stopni w Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi.

Kolejne dni też upalne - na termometrach zobaczymy do 30 stopni Celsjusza. Ale będzie tez burzowo, zagrzmi w całej Polsce.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL