Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:18

04:14 21:01

16:54 02:02

30°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 31°C
  • Ciśnienie 1010 hPa
  • Wiatr ESE 30 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
20% normy
pm 10
18% normy
Jutro 33°C 20°C
Środa 28°C 18°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza na najbliższy tydzień. Na zmianę słońce i deszcz. A nawet śnieg

Na zmianę chmury i słońce, przelotne opady deszczu i lokalne burze - to prognoza IMGW na rozpoczynający się tydzień. Więcej chmur i silniejsze opady deszczu będą na południowym wschodzie kraju. W Tatrach deszcz przejdzie w śnieg, we wtorek może dochodzić tam do zamieci.

Reklama

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej termometry tylko początkowo na wschodzie kraju pokażą nieco powyżej 20 stopni Celsjusza, później na przeważającym obszarze kraju od 14 do 19 st. Pogoda od początku tygodnia pogorszy się w południowo-wschodniej części kraju, która znajdzie się w zasięgu układu niżowego przemieszczającego się znad Austrii nad Ukrainę.

Już od poniedziałku spodziewać się można zmiennego zachmurzenia, przelotnych opadów i lokalnych burz, w trakcie których wiatr może osiągać w porywach do 70 km/h. Termometry pokażą od 16 stopni Celsjusza na zachodzie kraju do 22 na krańcach wschodnich.

Reklama

"W ciągu dnia, na południe Śląska Górnego i na zachód Małopolski, zacznie nasuwać się już strefa intensywniejszych opadów deszczu i tu może spaść do 25 mm opadu. W Tatrach opady deszczu przechodzić będą w opady śniegu" - przewiduje IMGW.

We wtorek na południowym wschodzie kraju zachmurzenie będzie większe, nasilą się opady deszczu, a w ciągu doby spadnie tam nawet 50 mm opadu.

"W Tatrach opady śniegu dające przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 do 10 cm oraz porywisty wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne" - prognozują synoptycy.

Na pozostałym obszarze kraju nadal chmury będą zmieniać się ze słońcem, opady będą przelotne i występować będą burze w towarzystwie wiatru osiągającego do 65 km/h. Termometry pokażą od 14 stopni na zachodzie do 20 na wschodzie.

Podobnie wyglądać będzie reszta tygodnia.

"Od środy do niedzieli na zmianę chmury i słońce oraz przelotne opady deszczu i lokalne burze. Maksymalna temperatura powietrza kształtować się będzie od 12 stopni C do 19 stopni C, a minimalna w nocy od 3 stopni C do 11 stopni C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, tylko w czasie burz w porywach osiągający do 65 km/h" - prognozuje IMGW.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dniPAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL