Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:37

06:19 16:20

15:53 01:00

9°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr SE 11 km/h
54
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
138% normy
pm 10
109% normy
Jutro 16°C 10°C
Wtorek 17°C 8°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza na najbliższe dni: Utrzyma się ochłodzenie

Mamy dobre wieści dla wszystkich, którym upały dały się we znaki. W najbliższych dniach średnia temperatura wyniesie około 23 stopni Celsjusza. Miejscami możliwe burze oraz przelotne opady.

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Półwysep Iberyjski oraz południowa Skandynawia są pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem układów wysokiego ciśnienia.

Reklama

Polska jest w zasięgu płytkiego, wypełniającego się niżu przemieszczającego się z rejonu Cieśnin Duńskich nad Środkowy Bałtyk. Z zachodu na wschód wędruje związany z niżem front okluzji. Za frontem ponownie dotrze nad Polskę świeże, chłodne powietrze polarne morskie.

Wtorek

Dziś w całym kraju raz słońce, raz chmury. W pasie od świętokrzyskiego i lubelskiego aż po Warmię i Mazury możliwe burze. Termometry wskażą średnio 22-23 stopnie Celsjusza. Najchłodniej na północno-wschodnim krańcu Polski - około 19 kresek powyżej zera.

Środa

W środę aura bardzo podobna. Synoptycy prognozują nieco więcej słońca. Najwięcej powinni się go spodziewać mieszkańcy okolic Szczecina. Zagrzmi jedynie na Podlasiu. Termometry wskażą średnio 22-25 kresek powyżej zera.

Czwartek

Czwartek zdecydowanie cieplejszy. Na południu słupek rtęci wskaże około 27 stopni Celsjusza. W pozostałych rejonach średnio 25 stopni C., nieco chłodniej jedynie w Zachodniopomorskiem. W rejonach Dolnego Śląska i Opolszczyzny możliwe przelotne opady. Na zachodzie zagrzmi.

Piątek

W piątek synoptycy prognozują niewielkie ochłodzenie. Termometry w całym kraju wskażą średnio 22 kreski powyżej zera. W rejonach Zatoki Gdańskiej, Warmii i Mazur oraz Podlasia niebo pokryją gęste chmury, popada też deszcz. Na przeważającym obszarze przejściowe zachmurzenia. W Lubuskiem, Świętokrzyskiem i na Podkarpaciu możliwe burze.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Prognoza na najbliższe dni | jaka pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje