Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:30

06:32 18:20

21:44 14:36

10°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr E 15 km/h
28
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
68% normy
pm 10
49% normy
Jutro 16°C 10°C
Czwartek 14°C 6°C

Prognoza na najbliższe dni. Przełamanie pogody w niedzielę

Temperatura maksymalna w środę będzie się kształtowała w przedziale od 3 do 6 st. C, prognozy przewidują też przewagę opadów deszczu ze śniegiem nad opadami deszczu - poinformowała synoptyk IMGW-PIB Anna Woźniak. Jeszcze większe ochłodzenie spodziewane jest w weekend.

Synoptyk przekazała, że w środę w ciągu dnia pogoda będzie zbliżona do tej z wtorku, ale będzie już nieco chłodniej. Prognozowana jest również przewaga opadów deszczu ze śniegiem nad opadami deszczu, a miejscami opady te będą przechodzić w przelotny śnieg.

Ostrzeżenia w związku z opadami śniegu

IMGW ostrzega, że do 6 cm śniegu może spaść na południu Dolnego Śląska. Śnieg intensywnie pada też na południu Śląska i Małopolski. Tam według prognoz może spaść do 15 cm.

W związku z dużymi opadami śniegu IMGW wydało w środę ostrzeżenia pierwszego, najniższego stopnia dla południowych powiatów na Dolnym Śląsku. Od wtorku takie same alerty obowiązują w powiatach na południu województw śląskiego i małopolskiego.

Reklama

Temperatura maksymalna w środę będzie się kształtowała w przedziale od 3 do 6 st. C, a w rejonach podgórskich i na północnym wschodzie od 0 do 2 st. C. Wiatr nadal będzie wiał z kierunków północnych i będzie porywisty. Na wschodzie jego porywy mogą osiągnąć do 55 km/h. W górach wiatr będzie powodować zamiecie i zawieje śnieżne.

W niedzielę przełamanie pogody

Jeszcze większe ochłodzenie jest spodziewane pod koniec tygodnia.

W piątek i w sobotę napłynąć ma arktyczne powietrze, ale w niedzielę ma nastąpić przełamanie pogody i - jak informuje IMGW - od poniedziałku i wtorku najprawdopodobniej do Polski przyjdzie ocieplenie.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne