Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:01

07:15 16:24

13:33 06:54

3°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr WNW 26 km/h
8
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
20% normy
pm 10
11% normy
Jutro 0°C -3°C
Sobota 1°C -9°C

Prognoza na najbliższe dni

Ciepło, ale dosyć pochmurnie - taka pogoda będzie dominowała w najbliższych dniach. Podczas długiego weekendu można się także spodziewać opadów deszczu. Zrobi się też nieco chłodniej.

Europa zachodnia, częściowo centralna oraz Skandynawia są w zasięgu wyżu znad Irlandii. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się pod wpływem niżów znad Morza Śródziemnego i zachodniej Rosji oraz związanych z nimi układami frontów atmosferycznych. Polska jest na skraju wyżu znad Irlandii, w chłodnej, polarnomorskiej masie powietrza.

Dzisiaj zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu. Opady pojawią się głównie na wschodzie kraju, a od Podlasia po Lubelszczyznę wystąpią także burze. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie się wahać.

Reklama

Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na Śląsku do 22 w Wielkopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i północny.

Poniedziałek nieco cieplejszy - będzie od 20 do 23 stopni Celsjusza. Bez deszczu, jedynie na Pomorzu spodziewane są burze i silny wiatr, w porywach do 55 km/h.

Wtorek bez deszczu, ale ze sporym zachmurzeniem. Temperatura wyrównana - od 19 do 23 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany.

W środę temperatura wyraźnie wzrośnie. W Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i w woj. lubuskim będzie nawet 25 stopni Celsjusza. Zachmurzenie spore, ale nie powinno padać. Wiatr słaby i umiarkowany.

Pogoda pogorszy się w sobotę. Temperatury spadną co prawda nieznacznie, ale na przeważającym obszarze kraju będzie deszczowo i wietrznie.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy