Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:21

4:42 20:42

16:051:00

18°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 20°C
 • Ciśnienie 1010 hPa
 • Wiatr S 4 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  9
  Bardzo dobre

  Warunki atmosferyczne stwarzają znikome ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Warunki pogodowe powodują umiarkowaną aktywność komarów
62
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
169% normy
pm 10
134% normy
Jutro 28°C 17°C
Wtorek 28°C 18°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza na koniec roku: Śnieg przed sylwestrem

Mimo że czeka nas ciepły sylwester, w południowej części kraju może spaść śnieg. IMiGW wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami i oblodzeniem dróg dla kilku regionów.

Czwartek

W czwartek słupki rtęci wskażą od 4 stopni w Szczecinie i Zielonej Górze do 10 w Lublinie i Rzeszowie. W centralnej części Polski temperatura będzie oscylować między 7 a 9 stopniami Celsjusza. 

Reklama

W całym kraju możemy spodziewać się opadów deszczu, na zachodzie Polski może pojawić się też deszcz ze śniegiem. Kierowcy powinni zachować czujność na drogach. Na południowych krańcach woj. śląskiego, dolnośląskiego i małopolskiego wystąpią intensywne opady śniegu. IMiGW wydał ostrzeżenie I stopnia dla tych regionów.

Wiatr słaby i umiarkowany, w regionach górskich i na wybrzeżu dość silny, porywisty, z kierunków południowych, w zachodniej połowie kraju skręcający na kierunki zachodnie.

W nocy niebo zachmurzy się, wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem przechodzącego w śnieg. Temperatura minimalna od -1 stopnia na południowym zachodzie do 3 stopni Celsjusza nad morzem i we wschodniej części Polski. Spadek temperatury spowoduje zamarzanie dróg. Szczególną ostrożnością za kierownicą powinni wykazać się mieszkańcy woj. kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Dla tych województw IMiGW wydał ostrzeżenia I stopnia.

Piątek

W piątek w całym kraju ochłodzi się. Najcieplej będzie w Białymstoku, gdzie słupki rtęci wskażą 5 stopni Celsjusza, a w Szklarskiej Porębie temperatura spadnie do 4 stopni poniżej zera. Będzie pochmurno, słońce wyjdzie zza chmur tylko w Szczecinie i Zielonej Górze. 

W południowej, centralnej i północno-wschodniej części kraju wystąpią opady deszczu ze śniegiem. W woj. małopolskim i śląskim spadnie śnieg.

Synoptycy przewidują przyrost pokrywy śnieżnej od 15 cm do 20 cm, a w górach nawet do 25 cm. IMGW wydał ostrzeżenie o zagrożeniu I stopnia dla tych województw.

Wiatr słaby i umiarkowany, wiejący z zachodu.

W nocy możemy spodziewać się przejaśnienia. Prawie w całym kraju niebo wyjdzie zza chmur.

Sobota

W sobotę w całym kraju będzie słonecznie. Tylko w woj. zachodniopomorskim mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Najcieplej będzie we Wrocławiu, gdzie słupki rtęci wskażą 5 stopni Celsjusza, najzimniej w Olsztynie i Katowicach, gdzie termometry zatrzymają się na 1 stopniu Celsjusza. 

W Sudetach przewidywany jest umiarkowany wzrost temperatury, który doprowadzi do roztopów. IMGW wydał ostrzeżenie o zagrożeniu I stopnia w woj. dolnośląskim.

W całej Polsce wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, wiejący z kierunków południowych. 

Sylwester

Koniec roku będzie typowo jesienny i deszczowy. W drodze na imprezę powinniśmy pamiętać o parasolach i płaszczach przeciwdeszczowych. W zachodniej części kraju spodziewane są opady deszczu, a na wschodzie Polski - deszczu ze śniegiem. W całej Polsce będzie pochmurno, a słońce pozostanie ukryte za chmurami. 

Będzie za to dość ciepło. W Zielonej Górze słupki rtęci zatrzymają się na 10 stopniach, niewiele chłodniej będzie we Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie. Najniższej temperatury możemy spodziewać się w Białymstoku, gdzie termometry pokażą 3 stopnie Celsjusza. 

Umiarkowany i dość silny wiatr zawieje z południowego zachodu.

Nowy Rok

Pierwszy dzień 2018 roku będzie ciepły. Jedynie mieszkańcy Lubelszczyzny, Podkarpacia i Małopolski mogą spodziewać się opadów deszczu. Słupki rtęci zatrzymają się na 9 stopniach we Wrocławiu, 8 w Warszawie, Szczecinie i Opolu, a najzimniej będzie w Szklarskiej Porębie.

W pozostałej części Polski temperatury będą wahać się między 5 a 7 stopniami Celsjusza. 

Wiatr umiarkowany, na północy okresami dość silny.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama