Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:10

06:34 18:17

18:05 03:20

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr E 13 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
34% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 15°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza na drugi dzień świąt

Ostatni akord świąt Bożego Narodzenia będzie względnie ciepły i bezdeszczowy. Na śnieg nie ma nawet co liczyć. W wielu rejonach kraju zza chmur wyjrzy słońce. Synoptycy spodziewają się jednak silnych podmuchów wiatru.

Jak podaje IMGW, południowo-wschodnia połowa Europy będzie pod wpływem wyżu, pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie w ciepłym wycinku niżu z ośrodkami nad południową Skandynawią i w rejonie Jeziora Ładoga.

Reklama

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano w Małopolsce w dolinach lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 5 st. na północnym wschodzie do 9 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru do 55 km/h, na wybrzeżu i na Podkarpaciu do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -1 st. do 2 st. i do 3 st. nad morzem, w dolinach górskich lokalnie spadki temperatury do -4 st. Wiatr umiarkowany, miejscami na zachodzie i w górach porywisty, południowo-zachodni i południowy.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Niewielkie opady deszczu miejscami na północy kraju. Opady deszczu wystąpią także w Karpatach. Temperatura maksymalna od 4 st. na północnym wschodzie do 9 st. w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany południowy, na południu kraju porywy do 65 km/h, w terenach podgórskich do 80 km/h, w górach do 120 km/h.

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje