Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:50

4:15 21:01

14:491:00

12°C
 • Częściowo słonecznie
 • Odczuwalna 11°C
 • Ciśnienie 1014 hPa
 • Wiatr W 18 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  7
  Neutralne

  Warunki pogodowe bez wpływu na występowanie dolegliwości

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Warunki pogodowe powodują umiarkowaną aktywność komarów
7
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
16% normy
pm 10
11% normy
Jutro 18°C 10°C
Niedziela 18°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza na cały tydzień: Zmiana pogody. Ma być coraz cieplej

Zachmurzenie na ogół duże, lokalne opady deszczu, deszczu połączonego ze śniegiem oraz śniegu i temperatura maksymalna do 5-6 stopni Celsjusza - takie są prognozy na najbliższe dni. Najwięcej przejaśnień i rozpogodzeń ma być na południu kraju. Od poniedziałku spodziewana jest wyraźna poprawa pogody. Będzie słoneczniej, a wartości na termometrach jeszcze wzrosną.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa ciepłe i suche powietrze. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1024 hPa.

Reklama

Sobota do końca dnia ma być na ogół pochmurna. Najwięcej przejaśnień i rozpogodzeń spodziewanych jest na południu oraz południowym-zachodzie kraju. Im bardziej na północ, tym zachmurzenie ma wzrastać. Dodatkowo na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach spodziewane są opady deszczu oraz deszczu marznącego powodującego gołoledź, a na Podlasiu śniegu. Parasole przydadzą się też mieszkańcom Podkarpacia. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza do 7 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany.

Noc z soboty na niedzielę na ogół ma być pochmurna. Lokalnie, głównie na północy, spodziewane są opady deszczu, deszczu marznącego powodującego gołoledź, a na Podlasiu samego śniegu. Temperatura będzie się wahać od minus 1 stopnia Celsjusza do 2 stopni Celsjusza. W kotlinach górskich mroźno od minus 8 do minus 4 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu silny.

Niedziela w całym kraju  zapowiada się ponuro. Zachmurzenie ma być duże,  a lokalnie wręcz całkowite. Sporadyczne przejaśnienia spodziewane są jedynie na Dolnym Śląsku. Będzie też wilgotno. Opady deszczu spodziewane są na północy, w centrum oraz na południowym-zachodzie kraju. Z kolei na Śląsku spodziewane są opady śniegu, a na Podkarpaciu śniegu połączonego ze deszczem. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza w Białymstoku do 5 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół ma być umiarkowany oraz silny i osiągający w porywach nawet do 70 kilometrów na godzinę. 

Przyszły tydzień ma przynieść wyraźną poprawę pogody. Słońca ma być dużo, a najpogodniejszy ma być wtorek. W poniedziałek zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju ma być umiarkowane, a chwil ze słońcem w żadnym regionie nie zabraknie. Wzrosną też wartości na termometrach. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza do nawet 8 stopni Celsjusza we Wrocławiu. 

We wtorek ma być jeszcze bardziej słonecznie, a zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane. Nadal stosunkowo ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 7 stopni Celsjusza w Wrocławiu.

W środę nad Polską znowu zagoszczą chmury. Słońce pokaże się jedynie gdzieniegdzie, a na termometrach zobaczymy niższe wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza w Białymstoku do 4 stopni Celsjusza we Wrocławiu.

Czwartek ma przynieść bardziej korzystną aurę. Chwil ze słońcem znowu ma być bardzo dużo, ale lokalnie spodziewane są opady deszczu. Parasole przydadzą się mieszkańcom Wielkopolski, Zachodniego Pomorza oraz województwa lubuskiego.Temperatura będzie się wahać od 2 stopni Celsjusza w Białymstoku do 6 stopni Celsjusza we Wrocławiu.

W piątek zachmurzenie na ogół ma być duże, lokalnie - głównie na zachodzie Polski - spodziewane są przejaśnienia. Na Podkarpaciu popada deszcz. Temperatura będzie się wahać od 2 do 5 stopni Celsjusza.

Przyszła sobota upłynie pod znakiem ochłodzenia. Termometry wskażą od 0 stopni Celsjusza do 3 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Zachmurzenie na ogół ma być duże, ale spodziewane są też przejaśnienia; głównie na południu oraz w centrum kraju.

Niedziela jak na grudzień ma być bardzo ciepła. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza w Lublinie do nawet 9 stopni Celsjusza w Łodzi. Słońca w żadnym regionie nie zabraknie. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane. Padać nigdzie nie powinno.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni


Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca


Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Dowiedz się więcej na temat: Wiadomości | prognoza | pogoda | Słońce

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy