Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:15

07:31 16:03

12:01 01:23

-1°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 1006 hPa
  • Wiatr SSE 13 km/h
56
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
145% normy
pm 10
115% normy
Jutro 5°C 1°C
Sobota 6°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza na Boże Narodzenie. Wigilia deszczowa, śnieg w drugi dzień świąt

W Wigilię będzie pochmurno i deszczowo, a w Boże Narodzenie śnieg będzie padać lokalnie. Niewielkiej pokrywy śnieżnej w całym kraju można spodziewać się drugiego dnia świąt – prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Zgodnie z orientacyjną prognozą pogody, przygotowaną przez IMGW, czwartek, czyli Wigilia Bożego Narodzenia, przyniesie pierwsze symptomy zimy, ale jedynie na północy kraju.

Reklama

"Tam opady deszczu przechodzić będą w ciągu dnia w deszcz ze śniegiem. W całym kraju będzie pochmurno i deszczowo. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 2 st. C, 4 st. C na północy, około 7 st. C w centrum, do 12 st. C na południowym-zachodzie. Wiatr będzie już przeważnie słaby" - przewiduje IMGW.

Zimowa aura w Boże Narodzenie i drugi dzień świąt

Zimową aurę, według IMGW, może miejscami przynieść Boże Narodzenie. 

"Choć będzie pochmurno, to występować będą opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a jedynie na południu początkowo jeszcze deszczu. Będzie już zdecydowanie chłodniej. Temperatura maksymalna prognozowana jest w przedziale od 1 st. C na północnym-wschodzie do 4 st. C na południu. Cieplej będzie jedynie nad morzem, do 6 st. C. Nieco wzmoże się wiatr, który będzie potęgował odczucie chłodu" - czytamy w prognozie.

"Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (sobota) może przywitać nas niewielką pokrywą śnieżną w całej Polsce, która w ciągu dnia może jeszcze przyrastać, ponieważ przez całą sobotę miejscami padać będzie przelotny śnieg" - wyjaśnia IMGW.

Jak wskazują synoptycy, po nocy z ujemną temperaturą, od - 5 st. C do -1 st. C, w dzień temperatura maksymalna od -2 st. C na Podhalu, 0 st. C na północnym-wschodzie, do 2 st. C na zachodzie i północy.

Chłodno na Podhalu

Dzień po świętach, w niedzielę, śniegu będzie można spodziewać się jedynie na północy kraju. "Dominować będzie zachmurzenie duże, ale pojawiać się będą również większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna wynosić będzie od -1 st. C na północnym-wschodzie do 3 st. C w centrum i na zachodzie" - zapowiada IMGW.

Chłodniej tego dnia będzie w obszarach podgórskich. "Na Podhalu temperatura może nie wzrosnąć przez cały dzień powyżej -4 st. C, co będzie sprzyjać utrzymywaniu się pokrywy śnieżnej w tym rejonie. W całym kraju odczuwalnie będzie znacznie chłodniej, za sprawą silniejszego i porywistego wiatru, wiejącego z kierunków południowych" - czytamy.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama