Prognoza na 16 i 17 kwietnia

Sobota, 16 kwietnia (07:27)

Jak informuje IMGW Europa zachodnia i środkowa nadal pozostają pod wpływem klina wyżowego. Pozostałe rejony kontynentu znajdują się w zasięgu niżów znad północnego Atlantyku i Rosji.

Polska jest w zasięgu klina wyżowego, w tej samej masie powietrza polarno-morskiego.

W sobotę zachmurzenie małe lub umiarkowane, po południu na północy kraju wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 12 st C na północnym wschodzie do 16 st C na zachodzie, jedynie nad samym morzem i w miejscowościach podgórskich chłodniej, od 10 do 13 st C. Wiatr słaby, zmienny, tylko na północy kraju umiarkowany, zachodni.

Reklama

W nocy zachmurzenie duże lub całkowite, jedynie na południu początkowo małe lub umiarkowane. Na Mazurach i Suwalszczyźnie miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna na południu od 1 do 3 st C (lokalnie przygruntowe przymrozki do -1 st C), na pozostałym obszarze od 3 do 5 st C, a na krańcach zachodnich 6 do 7 st C. Wiatr słaby, zmienny, tylko na wybrzeżu umiarkowany, zachodni.

W niedzielę zachmurzenie małe lub umiarkowane, jedynie na północnym wschodzie i w centrum okresami duże. Na północnym wschodzie i wschodzie miejscami możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13 st C na północnym wschodzie do 17 st C na zachodzie, jedynie nad samym morzem i w miejscowościach podgórskich chłodniej, od 11 do 14 st C. Wiatr słaby, zmienny, tylko na wybrzeżu umiarkowany, zachodni.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości

POLECANE zwiń